Trwa ładowanie...
d4dnva9
pakistan
28-09-2010 18:29

Zginął szef Al-Kaidy w Afganistanie i Pakistanie

Szef Al-Kaidy w Pakistanie i Afganistanie, Egipcjanin o pseudonimie Szejk Fateh, zginął w sobotę w ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego na północnym zachodzie Pakistanu - podała agencja AFP, powołując się na pakistańskie służby bezpieczeństwa.

d4dnva9
d4dnva9

Szejk Fateh zastąpił w maju Egipcjanina Mustafę Abu al-Jazida, znanego również jako szejk Said al-Masri, który był numerem trzy organizacji Osamy bin Ladena i szefem siatki Al-Kaidy w Afganistanie. W maju Mustafa Abu al-Jazid zginął w ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego.

- Szejk Fateh został zabity - powiedział AFP anonimowy przedstawiciel pakistańskich służb bezpieczeństwa. Informacje te potwierdziło dwóch oficerów pakistańskiego wywiadu, dodając, że znajdował się on w samochodzie, w który trafiła rakieta wystrzelona z samolotu bezzałogowego.

Według jednego ze źródeł, wraz z Szejkiem Fatehem w samochodzie znajdowało się trzech Pakistańczyków, którzy także ponieśli śmierć w ataku, do którego doszło w Północnym Waziristanie, będącym bastionem pakistańskich talibów.

Szejk Fateh "był szefem Al-Kaidy w Afganistanie i Pakistanie i tutaj był znany także jako Abdul Razak" - dodał jeden z przedstawicieli służb bezpieczeństwa.

Stany Zjednoczone w celu wyeliminowania bojowników Al-Kaidy i talibów, których bastionem są terytoria plemienne na północnym zachodzie Pakistanu, w ostatnim miesiącu nasiliły ataki na tych terenach za pomocą rakiet wystrzeliwanych z samolotów bezzałogowych.

Od 3 września w 20 takich atakach zginęło co najmniej 114 islamskich rebeliantów.

d4dnva9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dnva9
Więcej tematów