Trwa ładowanie...

Zeznania pilota MiG-a rozbitego koło Kałuszyna. Nowe fakty

Nie zgłaszałem problemów technicznych z maszyną - zeznał podczas przesłuchania pilot samolotu MiG-29, który w grudniu rozbił się w okolicach Mińska Mazowieckiego. Pilot stwierdził też, że zasadnicza cześć lotu przebiegała normalnie.

Share
Zeznania pilota MiG-a rozbitego koło Kałuszyna. Nowe faktyŹródło: East News, fot: TOMASZ RADZIK SE
d2lotjj

Jak informuje RMF FM, 28-letni pilot potwierdził też śledczym, że po wypadku zdołał wydostać się z kabiny myśliwca o własnych siłach. Prokuratorzy przesłuchali również kilkanaście innych osób: m.in. kontrolerów lotów i techników obsługujących maszynę.

Teraz ich zeznania porównywane są z innymi ustaleniami. Śledczy chcą sprawdzić, czy wyjaśnienia pilota i obsługi lotniska tworzą spójną wersję wydarzeń. Wciąż nie jest gotowa opinia biegłych ws. stanu technicznego MiG-29. Dopiero po otrzymaniu tej ekspertyzy prokuratura zajmie się oceną prawidłowości działań pilota.

Prokuratorzy nadal nie dostali wniosków od komisji, która z upoważnienia ministerstwa obrony również bada tę sprawę - zauważa stacja.

d2lotjj

Śledztwo prowadzone jest ws. nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu powietrznym.

Niegroźnie ranny w nogę

MiG-29 rozbił się w okolicach Kałuszyna na Mazowszu 18 grudnia 2017 roku. Myśliwiec miał podejść do lądowania w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

Rannego pilota i wrak maszyny po ok. trzech godzinach od wypadku odnaleźli strażacy i leśnicy. Pilot został niegroźnie ranny w nogę. Miał za sobą 400 godzin tzw. nalotu, z tego ponad połowę na maszynach typu MiG.

Zobacz także: "Kaczyńskiemu diabeł podpowiada antysemityzm. Mnie nie podpowiada"

d2lotjj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lotjj
d2lotjj
Więcej tematów