Qaqwqwrqw

Zdradliwa pogoda. Kierowcy muszą uważać

Lokalne opady śniegu lub deszczu ze śniegiem, a na wschodzie kraju marznący deszcz powodujący gołoledź - taka pogoda czeka nas we wtorek i najbliższą noc. Kierowcy muszą uważać, bo nawet na z pozoru "czarnej jezdni" może być bardzo ślisko.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ślisko jest na drogach w całej Polsce
Ślisko jest na drogach w całej Polsce (Agencja Gazeta, Fot: Marek Podmokły)
Qaqwqwrqw

Najtrudniejsze warunki panują na drogach wschodnich regionów, gdzie po nocnych opadach może jeszcze zalegać błoto pośniegowe. W całej Polsce na trasach krajowych pracuje ponad 450 pługopiaskarek i solarek.

Ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przed oblodzeniami dotyczą jednak aż 13 województw.

Na wielu drogach jest bardzo ślisko. Opady śniegu i śniegu z deszczem występują lokalnie i lód może utrzymywać się tylko na krótkich odcinkach nawierzchni dróg.

Qaqwqwrqw

Od zachodu wkroczyła nowa strefa opadów. W Poznaniu jezdnie są białe.

W Kielcach, Elblągu, Mławie i Sandomierzu jazdę utrudniają dodatkowo mgły.

Ślisko jest również na chodnikach w wielu miastach.

Qaqwqwrqw
WP/Cumulus
Podziel się

Sprawdź prognozę dla swojego regionu w serwisie Pogoda WP

Marznące opady

Qaqwqwrqw

We wtorek pogodę w Polsce kształtować będzie zatoka niżowa związana z niżem znad Skandynawii i północnego Bałtyku. Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie strefa drugorzędnego, chłodnego frontu atmosferycznego.

Z północnego zachodu napływać będzie chłodniejsze i wilgotne powietrze pochodzenia polarno-morskiego.

Twitter.com/ventusky.com/screen
Podziel się

W ciągu dnia termometry wskażą od -1/0 st. C. na północnym wschodzie do 1-3 st. C na zachodzie i południu kraju. Chłodniej będzie na przedgórzu Tatr, Beskidów i Sudetów, tutaj -3/-1 st. C.

Qaqwqwrqw

Uwaga! W ciągu dnia w całym kraju okresami powieje porywisty, ale stopniowo słabnący wiatr do 45 km/h, który obniżał będzie temperaturę odczuwalną - wyjaśniają w prognozie dla Wirtualnej Polski synoptycy Biura Prognoz Cumulus.

WP/Cumulus
Podziel się

W Twojej okolicy pada śnieg? Masz zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw

W nocy mróz w całej Polsce

Przez cały dzień, prawie w całym kraju zapowiada się zmienna aura. Więcej chmur, trochę przejaśnień i słonecznych chwil oraz od czasu do czasu lokalnie (nie wszędzie) popada przelotny śnieg i deszcz ze śniegiem

Natomiast po pochmurnym z zanikającymi opadami śniegu poranku, do południa na poprawę pogody - przejaśnienia i Słońce będą mogli liczyć mieszkańcy wschodniej i południowo wschodniej Polski (od południowego Podlasia przez wschodnie Mazowsze, Lubelszczyznę i Świętokrzyskie po Małopolskę i Podkarpacie), ale i tutaj po południu od czasu do czasu będzie się mocniej chmurzyć i wtedy popada przelotny deszcz ze śniegiem i śnieg.

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Bartłomiej M. zatrzymany przez CBA. Była minister w rządzie PiS: odpowiedzialność Macierewicza

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw