Trwa ładowanie...

Zdrada opozycji, Abp Głódź pod lupą Watykanu i sprawa onkologii. Okładki tygodników

Poznaliśmy już główne tematy, jakie będą omawiane w poniedziałkowych tygodnikach. "Do Rzeczy" swoją okładkę poświęciło opozycji, apelującej w Parlamencie Europejskim o przestrzeganie praworządności w Polsce. "Wprost" natomiast opisało sprawę abpa Sławoja Leszka Głódzia, który znalazł się pod lupą Watykanu.

Zdrada opozycji, Abp Głódź pod lupą Watykanu i sprawa onkologii. Okładki tygodnikówŹródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d1pgejo
d1pgejo

W najnowszym numerze "Do Rzeczy" ukaże się m.in. analiza Marka Jurka i Rafała A. Ziemkiewicza, którzy opisują pojęcie "zdrady narodowej", jakiej mieli dopuścić się politycy opozycji. W tekście poruszony został temat odbywających się w Parlamencie Europejskim debat nt. stanu praworządności w Polsce.

– Jeśli pojęcie „zdrada narodowa” w ogóle ma cokolwiek znaczyć, to „opozycja totalna”, budując wyborczy program na postulacie uznania „nadrzędności prawa europejskiego nad krajowym”, tej właśnie zbrodni się dopuszcza – pisze Rafał A. Ziemkiewicz w artykule "Zdrada".

Czytelnicy będą też mogli przeczytać o konflikcie między CBA i Marianem Banasiem. – Konflikt koordynatora służb specjalnych z szefem CBA i zmiana na stanowisku szefa tej służby. Wejście CBA do Najwyższej Izby Kontroli. Czy w ubiegłym tygodniu rozpoczęła się walka na szczytach władzy? I tak, i nie – pisze Wojciech Wybranowski w artykule "Kulisy starcia".

Zobacz także: Szokujące słowa księdza z Kalisza o Robercie Biedroniu. Krzysztof Gawkowski oburzony

O aktualnych wydarzeniach, do których doszło niedawno w polskiej przestrzeni publicznej napisał też "Wprost". Tygodnik skupił się na Arcybiskupie Sławoju Leszku Głódziu którego 16 księży oskarżyło ostatnio o mobbing. Sprawie duchownego przygląda się Watykan.

d1pgejo

– Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź znalazł się pod lupą wyznaczonego przez Watykan obserwatora, który ma przekazać Stolicy Apostolskiej raport na temat nieprawidłowości w diecezji gdańskiej – donosi "Wprost". Ponadto w poniedziałkowym wydaniu pisma ukaże się też ranking najlepiej i najgorzej ubranych Polaków, przedstawiony przez Agatę Jankowską.

Nie zabraknie też podsumowania dotychczasowej kampanii wyborczej przez kandydatkę na prezydenta Małgorzatę Kidawę-Błońską. Wspomniany w wątku jest m.in. Donalda Tuska.

Z kolei "Newsweek" zaprezentował okładkę z najważniejszymi politykami związanymi z Prawiem i Sprawiedliwością. Na pierwszej stronie znalazł się Jarosław Kaczyński czy też wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. W nadchodzącym numerze omówiony został głośny gest Joanny Lichockiej, która pokazała politykom opozycji środkowy palec.

d1pgejo

– Najnowszy Newsweek. Jest tylko jedna grupa, którą PIS gardzi bardziej niż oponentami - własnymi wyborcami – napisał na Twitterze redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.

Tygodni "Sieci" skupił swoją uwagę na stanie polskiego systemu zdrowia i opisał sprawę onkologii. Jednak zamiast na szeroko dyskutowanej ostatnio ustawie
dotyczącej rekompensaty dla mediów publicznych, pismo skupiło się na błędach opozycji, jakie ta miała popełnić w sprawie onkologii podczas swoich rządów.

d1pgejo

– Aleksandra Jakubowska w artykule "Polityczna gra onkologią" porusza temat ustawy rekompensującej mediom publicznym utratę wpływów z abonamentu za lata 2017–2020 kwotą 1,95 mld zł w papierach wartościowych. Wskazuje, że… opozycja zaczęła swoją polityczną grę, wykorzystując cierpienia i tragedię tysięcy osób – czytamy w zapowiedzi poniedziałkowego numeru.

Na łamach "Sieci" ukaże się także wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą przeprowadzony przez Marcin Wikło.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1pgejo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pgejo
Więcej tematów