Trwa ładowanie...

Zdjęcia z celi. Osadzony publikował je na portalu społecznościowym

Mężczyzna na fotografiach pokazuje jak wygląda jego trening w zakładzie karnym w Chełmie (woj. lubelskie). Widać na nich jak ćwiczy, pozoruje boksowanie oraz pręży swoją muskulaturę. Sprawą zajęła się już Służba Więzienna.
Share
Mężczyzna chwalił się zdjęciami w internecie
Mężczyzna chwalił się zdjęciami w internecie Źródło: Facebook.com, Fot: Facebook
d3rgb50

Pod jednym ze zdjęć widnieje napis "skorumpowany Zakład Karny w Chełmie". Fotografie osadzone komentowała także jego żona. Pisała "Mój wojownik", "mój jedyny". To ona upubliczniła je w mediach społecznościowych.

Reakcja na doniesienia

O sprawie pisze "Dziennik Wschodni". Według dziennikarzy zdjęcia wykonano najprawdopodobniej telefonem komórkowym. Osadzeni mają zakaz korzystania z tych urządzeń. Na razie nie wiadomo komu, kiedy i w jaki sposób udało się uwiecznić ćwiczącego mężczyznę. Do sprawy odniosła się dyrekcja więzienia.

d3rgb50

Rzecznik prasowy zakładu karnego w Chełmie, kpt. Łukasz Bielak, poinformował że więźniowie mają możliwość korzystania z internetu. "Dostęp jest możliwy w wyznaczonym miejscu, poza celami. Ogranicza się jedynie do biuletynów informacji publicznej, w tym strony Rzecznika Praw Obywatelskich. Aktywność na portalach społecznościowych jest wykluczona" - mówił rzecznik w rozmowie z dziennikarzami.

Służba Więzienna nie pozostaje dłużna. Por. Edyta Radczuk poinformowała, że w związku z informacjami dziennika, wszczęto śledztwo. - Zdjęcia zostały pozyskane i umieszczone na Facebooku drogą nielegalną - mówi Radczuk. Porucznik przyznaje, że "jeśli były jakiekolwiek nieprawidłowości, to służba podejmie odpowiednie czynności". Jednak ich nie precyzuje.

Na udostępnionych fotografiach widać także odżywki oraz inne suplementy diety. Przedstawiciel więzienia nie chciał odnieść się do tego wątku, przekazał jedynie, że to osobista decyzja lekarza zakładowego.

d3rgb50

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Dziennik Wschodni

Zobacz także: "Więzienie to miejsce, gdzie nawet diabeł chodzi z obstawą". Monika Banasiak o piekle za kratami

d3rgb50

Podziel się opinią

Share
d3rgb50
d3rgb50
Więcej tematów