Trwa ładowanie...
ycipk-jqdvm3
ycipk-jqdvm3

Zderzenie tramwajów w Katowicach - są ranni

Osiem osób odniosło rano obrażenia wskutek zderzenia tramwajów w Katowicach. Tramwaje linii 7 i 14 zderzyły się przy pętli tramwajowej w dzielnicy Zawodzie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-jqdvm3

Jak poinformował dyspozytor Tramwajów Śląskich, w wypadku najbardziej ucierpiało dwoje motorniczych, do szpitali zabrano też sześcioro pasażerów. Łącznie obydwoma tramwajami podróżowało ok. 40 osób.

Według informacji komisarza Jacka Pytla z katowickiej policji, poszkodowani - z obrażeniami niezagrażającymi życiu - zostali przewiezieni do szpitali w Katowicach i Sosnowcu.

Wypadek nastąpił przed godz. 7 rano. Według informacji służb technicznych Tramwajów Śląskich, w jadący z Mysłowic w stronę centrum Katowic tramwaj linii 14 uderzył zmierzający w przeciwnym kierunku - do katowickiej dzielnicy Szopienice - tramwaj linii 7.

ycipk-jqdvm3

Siódemka - zamiast w rejonie pętli jechać prosto, omijając ją - na zwrotnicy skręciła w lewo na pętlę, przecinając drogę jadącej z przeciwka czternastki. Tramwaje zderzyły się kabinami motorniczych.

Jak zaznaczył Pytel, do wypadku najprawdopodobniej przyczynił się błąd motorniczej z siódemki, która wjechała na zwrotnicę, nie sprawdzając jej ustawienia. Nad ranem w Katowicach był lekki przymrozek, zwrotnica mogła przymarznąć.

Wskutek wypadku, wstrzymany został ruch tramwajów na odcinku od katowickiego rynku do zajezdni w Zawodziu.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-jqdvm3

ycipk-jqdvm3
ycipk-jqdvm3
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów