Trwa ładowanie...
d45e94j

Zderzenie tramwajów w Gdańsku. 10 osób poszkodowanych

Dziesięć osób, w tym ośmiomiesięczne dziecko, zostało poszkodowanych w efekcie zderzenia dwóch tramwajów, do którego doszło na skrzyżowaniu w Gdańsku Wrzeszczu. Przez kilka godzin zablokowane było jedno z ważniejszych torowisk w mieście.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zderzenie tramwajów w Gdańsku. 10 osób poszkodowanych
(PAP, Fot: Jan Dzban)
d45e94j

Zderzenie tramwajów miało miejsce na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z al. Hallera. Jak poinformowała rzeczniczka gdańskiej policji Aleksandra Siewert, wśród poszkodowanych jest motornicza jednego z tramwajów i dziewięć innych osób, w tym ośmiomiesięczne dziecko. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala.

- Osoby te doznały lekkich obrażeń, niezagrażających życiu i zdrowiu - wyjaśniła Siewert.

Skrzyżowanie, na którym doszło do zdarzenia, było przez około dwie godziny nieprzejezdne. Wstrzymano zarówno ruch tramwajów, jak i innych pojazdów. Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej. Przed południem ruch na skrzyżowaniu został przywrócony.

PAP

Jeden z tramwajów wjechał w bok drugiego. Pojazdy zderzyły się niemal czołowo. Przyczyny zdarzenia wyjaśniać będzie policja. Okoliczności ustali też niezależnie komisja powołana przez prezesa Gdańskich Autobusów i Tramwajów.

Źródło: WP, PAP

d45e94j

Podziel się opinią

Share

d45e94j

d45e94j
Więcej tematów