Trwa ładowanie...
d1bc6jh

Zdalne nauczanie również w przyszłym roku? Dariusz Piontkowski: "Gdyby spełnił się ten gorszy scenariusz"

- Przygotowujemy różne warianty, kilka na rozpoczęcie roku szkolnego. W zależności od tego, jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna - powiedział szef MEN Dariusz Piontkowski. Z jego słów wynika, że wśród nich jest możliwość dalszego nauczania zdalnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szef MEN Dariusz Piontkowski nie wyklucza przedłużenia zdalnego nauczania
Szef MEN Dariusz Piontkowski nie wyklucza przedłużenia zdalnego nauczania (PAP)
d1bc6jh

- Gdyby spełnił się ten gorszy scenariusz i epidemia rzeczywiście nie ustąpiła, była na dosyć szerokim zasięgu, to wówczas mamy przygotowane już rozwiązania prawne. Do kształcenia na odległość przygotowani są nauczyciele i uczniowie - powiedział w rozmowie z Radiem Plus Dariusz Piontkowski.

Minister edukacji narodowej dodał, że resort "przygotowuje różne warianty, kilka na rozpoczęcie roku szkolnego". - W zależności od tego jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna (…). Dziś tak naprawdę chyba nikt nie jest w stanie powiedzieć, jak będzie wyglądała sytuacja za 3 miesiące - zauważył.

Matura 2020. Dariusz Piontkowski zapewnia: szkoły są przygotowane

Piontkowski zapewnił też, że chce, by nauczyciele otrzymali zaplanowane 6 proc. podwyżki. - Proszę natomiast pamiętać, że minister edukacji nie jest gospodarzem budżetu - zaznaczył. Przyznał, że nie rozmawiał o tej kwestii otwarcie z premierem lub ministrem finansów, bo na razie "nie ma powodu żeby jakiekolwiek działania podejmować".

d1bc6jh

Szef MEN zapewnił, że szkoły są przygotowane do przeprowadzenia matur. - Na razie nie mamy żadnych sygnałów, które wskazywałyby na to, że są jakieś problemy. Dyrektorzy szkół powoływali komisje egzaminacyjne, pozwoliliśmy na to, żeby zmniejszyć składy w mniejszych salach. Dyrektorzy znają wytyczne dotyczące bezpieczeństwa, półtorametrowych odstępów, sądzę, że są przygotowani, albo są na ostatnim etapie - wyjaśnił.

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Beata Kempa: Jarosław Gowin myślał, że opozycja dorosła do rozmowy

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bc6jh

Podziel się opinią

Share
d1bc6jh
d1bc6jh
Więcej tematów