Trwa ładowanie...

Zbigniew Ziobro zapowiada miliony dla szpitali. Pierwsze skorzystają Kielce

Minister sprawiedliwości zapowiedział, że do końca 2020 roku pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości mają trafiać do szpitali. Zanim powstanie specjalny program, 4 mln zł na specjalistyczny sprzęt dostanie Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach.

Zbigniew Ziobro zapowiada miliony dla szpitali. Pierwsze skorzystają KielceŹródło: PAP, fot: Piotr Polak
d4hv1w6
d4hv1w6

Zbigniew Ziobro na konferencji w świętokrzyskiej placówce podkreślał, że ideą Funduszu Sprawiedliwości jest pomagać ofiarom przestępstw. - Często pierwszą pomocą, którą potrzebuje ofiara przestępstwa, jest ratowanie jej zdrowia, a nawet życia - powiedział minister sprawiedliwości.

- Fundusz Sprawiedliwości kupi szpitalom potrzebny sprzęt, który uratuje wiele istnień ludzkich. Dzięki temu programowi każdy szpital w Polsce, które będzie potrzebować szybkiego uzupełnienia sprzętu na swoim oddziale ratunkowym, będzie mógł liczyć na naszą finansową pomoc - zapowiedział Ziobro.

Zbigniew Ziobro zapowiada miliony dla szpitali. Pierwsze skorzystają Kielce

Ponad 100 mln zł z tego funduszu trafiło już do Ochotniczej Straży Pożarnej. To lokalni strażacy jako pierwsi pojawiają się często na miejscach wypadków. Ich ofiary trafiają później do szpitali, w których często brakuje nowoczesnego sprzętu zwiększającego szanse na przeżycie.

d4hv1w6

Minister zapowiedział, że do końca 2020 roku ruszy specjalny program umożliwiający szpitalom korzystanie z Funduszu Sprawiedliwości. Już teraz 4 mln zł otrzymał szpital w Kielcach. Dyrektor placówki powiedział "Echu Dnia", że za te pieniądze planowany jest zakup m. in. nowoczesnego tomografu komputerowego, trzech aparatów USG, kardiomonitorów i bronchofiberoskopu.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4hv1w6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hv1w6
Więcej tematów