Trwa ładowanie...
d3hq0tu

Zbigniew Ziobro sprzeciwia się zawieraniu małżeństw homoseksualnych. Wypowiedź podchwyciły światowe media

Światowe media odnotowały poniedziałkową konferencję prasową ministra Zbigniewa Ziobry. - Istnieje realne ryzyko, że możemy znaleźć się w sytuacji, w której KE skutecznie zmusi nas do wprowadzenia tzw. małżeństw homoseksualnych z prawem do adopcji dzieci - cytuje agencja Reuters.
Share
Zbigniew Ziobro sprzeciwia się zawieraniu małżeństw homoseksualnych. Wypowiedz podchwyciły światowe media
Zbigniew Ziobro sprzeciwia się zawieraniu małżeństw homoseksualnych. Wypowiedz podchwyciły światowe mediaŹródło: GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett
d3hq0tu

Reuters relację z poniedziałkowej konferencji prasowej ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry zatytułował "Polska nie pozwoli, by UE "zmusiła” ją do dopuszczenia małżeństw homoseksualnych - mówi minister sprawiedliwości". Chodzi o ewentualne uzależnienie pomocy finansowej od przestrzegania norm demokratycznych. Jak pisze agencja, podczas rozmów w Brukseli na temat kolejnego budżetu UE i planu naprawy gospodarczej, niektórzy przywódcy domagali się zablokowania wypłat państwom członkowskim, które zdaniem wykonawczej Komisji Europejskiej podważają wartości demokratyczne.

Polska spiera się z KE w kilku kwestiach, w tym reformach sądownictwa, które według Brukseli podważają niezależność sądownictwa. Rząd twierdzi, że reformy są potrzebne, aby zrewolucjonizować system z czasów komunistycznych.

Zdaniem szefa resortu sprawiedliwości dałoby to Brukseli możliwość "arbitralnego” blokowania płatności wartych miliardy euro.

d3hq0tu

- Istnieje realne ryzyko, że możemy znaleźć się w sytuacji, w której KE skutecznie zmusi nas do wprowadzenia tzw. Małżeństw homoseksualnych z prawem do adopcji dzieci. Cóż, w żadnych okolicznościach nie możemy się na to zgodzić - cytuje wypowiedź Zbigniewa Ziobry Reuters.

Agencja wiąże kwestię małżeństw homoseksualnych z sytuacją polityczną w Polsce. Pisze, że rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość doszła do władzy pięć lat temu, zobowiązując się do obrony tradycyjnych wartości rodzinnych. Małżeństwa homoseksualne są w Polsce nielegalne, a prezydent Andrzej Duda został ponownie wybrany w tym miesiącu po tym, jak powiedział, że nie pozwoli na adopcje dzieci przez pary homoseksualne i nie pozwoli na zajęcia z praw gejów w szkołach państwowych.

Cytuje też Alicję Sienkiewicz, działaczkę na rzecz praw homoseksualistów ze Stowarzyszenia Lubelski Marsz Równości, które wspiera lesbijki, gejów, osoby biseksualne i transpłciowe. Twierdzi ona, że członkowie społeczności LGBT byli przedstawiani jako wrogowie państwa.

- To jest dziwne. Jeśli chcesz otrzymać te fundusze (UE), powinieneś automatycznie zaakceptować sposób ich wydatkowania przez UE, ponieważ przestrzeganie praworządności oznacza przestrzeganie podstawowych praw człowieka i chodzi o ich przestrzeganie - powiedziała agencji Reuters.

d3hq0tu

Zobacz też: Ślub Jacka Kurskiego. Tomasz Siemoniak: "ostentacja mocno się odbija"

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3hq0tu

Podziel się opinią

Share
d3hq0tu
d3hq0tu
Więcej tematów