Trwa ładowanie...
ycipk-2v9j35

Zbigniew Ziobro skomentował tragiczną śmierć 9-miesięcznej Blanki z Olecka

- Mamy poważne podejrzenia, że doszło nieprawidłowości - powiedział podczas konferencji Zbigniew Ziobro. Wszczęto śledztwo ws. zabójstwa 9-miesięcznej dziewczynki. Możliwe, że organy i instytucje w związku z tą sprawą nie dopełniły swoich obowiązków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zbigniew Ziobro zapewnił, że nad sprawą śmierci Blanki pracuje najlepszy zespół
Zbigniew Ziobro zapewnił, że nad sprawą śmierci Blanki pracuje najlepszy zespół (PAP, Fot: Jakub Kamiński)
ycipk-2v9j35

- Mamy tutaj podejrzenia, że różne instytucje podejmowały tutaj bardzo nietrafne decyzje - powiedział podczas czwartkowej konferencji Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości stwierdził, że są "poważne podejrzenia, że doszło nieprawidłowości" ws. 9-miesięcznej Blanki z Olecka. Przyznał że doszło do "strasznego, tragicznego zabójstwa".

ycipk-2v9j35

Dziewczynka zmarła w ubiegły piątek. Przyczyną śmierci był krwotok zewnętrzny i uszkodzenie mózgu. Sekcja zwłok wykazała, że serce niemowlęcia zostało przebite złamanym żebrem. W związku ze sprawą aresztowano jej rodziców.

W środę wszczęto śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez sąd, MOPS, policję i kuratorów.

- Nie przesądzam o żadnej winie, ale z dokumentów wynika, że matka jeszcze w lutym mówiła, że nie jest gotowa na przyjęcie dziecka. Niedługo potem zostało wydane orzeczenie o powrocie dziewczynki do rodziny biologicznej. Kobieta na dworcu chciała oddać córkę obcej osobie - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-2v9j35
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2v9j35

ycipk-2v9j35
ycipk-2v9j35