Trwa ładowanie...

Ziobro zapowiada zmiany. "To kwestia tygodni"

- TSUE wyszedł poza ramy traktatu europejskiego i działa wbrew polskiej konstytucji - stwierdził minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro w "Gościu Wydarzeń" w Polsat News. - Nie mogę zgodzić się na powrót do takiej sytuacji, jaką Polacy przeżywali z Moskwą - powiedział.

Share
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Źródło: Adam Chelstowski / Forum, fot: RM, Adam Chelstowski / Forum
d4425k0

Zbigniew Ziobro dodał, że "teraz jest Francja-elegancja, nie ma czołgów, nie ma bagnetów, ale są pieniądze, jest szantaż ekonomiczny".

- Polacy nigdy nie powinni ulegać żadnym szantażom - podkreślił.

Projekt gruntownych zmian w SN

Minister sprawiedliwości był również pytany w Polsat News, kiedy poznamy projekt ustawy likwidującej Izbę Dyscyplinarną SN.

d4425k0

- Nie ma takiego projektu, przynajmniej dla mnie, jako ministra sprawiedliwości i lidera Solidarnej Polski. Jest dla mnie projekt generalnej reformy, dokończenia tego, co zostało zatrzymane cztery lata temu - reformy sądownictwa - odparł Ziobro.

Podkreślił, że cztery lata temu dostał "czerwone polityczne światło", ale teraz "jesteśmy w momencie, kiedy możemy jeszcze raz rozpocząć".

- Mam nadzieję, że tak się stanie. W tym całym dużym projekcie jest też miejsce na gruntowną zmianę Sądu Najwyższego i w ramach tych zmian przeformułowania miejsca Izby Dyscyplinarnej - podkreślił Ziobro.

- Sytuacja musiała dojrzeć, by pojawił się taki moment, kiedy będzie można te projekty uruchomić. Mam nadzieję, że niebawem to nastąpi - zdradził szef resortu sprawiedliwości.

"To kwestia tygodni"

Ziobro był też pytany o szczegóły reform planowanych w resorcie sprawiedliwości, w tym pojawiające się informacje o "spłaszczeniu struktury sądów".

d4425k0

- Projekt dotyczący reformy wymiaru sprawiedliwości czeka od czterech lat. Chciałbym, aby to porozumienie polityczne stało się faktem i wtedy będziemy mogli wyjść ze szczegółami, mając przekonanie, że uda się ten projekt przeforsować do końca w całości - mówił minister.

Jego zdaniem struktura sądów powszechnych powinna zostać uproszczona, bo "jest bardzo nadęta i skomplikowana". - Chcemy to zrobić. Myślę, że to kwestia tygodni - zapowiedział.

Największy problem Kaczyńskiego? Prof. Dudek ocenia działanie PiS-u

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4425k0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4425k0
d4425k0
Więcej tematów