Trwa ładowanie...

Zbigniew Ziobro: były plany, by w Polsce tworzyć obozy dla uchodźców

• Ziobro: były plany, by w Polsce tworzyć obozy dla uchodźców
• Minister: gdyby PO wygrała, Polska byłaby elementem brukselskiej układanki
• Szef resortu sprawiedliwości: Kopacz zgodziłaby się na 70 tys. uchodźców

Share
Zbigniew Ziobro: były plany, by w Polsce tworzyć obozy dla uchodźców
Źródło: Newspix, Fot: Damian Burzykowski
d25shu0

- Na 7 tys. uchodźców Ewa Kopacz zgodziła się pod presją, w finale kampanii (wyborczej - przyp. red.). To, na co zgodziłaby się po wyborach, to by były zupełnie inne liczby, bo nie tego oczekiwała kanclerz Merkel - powiedział Zbigniew Ziobro w "Faktach po Faktach" w TVN24.

Jak dodał, "jest człowiekiem, który ma pewną wiedzę i doświadczenie życiowe i polityczne". - Rozumiem mechanizmy polityczne i wiem, czego oczekiwały Niemcy i Francja. Wiem, co mówiła kanclerz Merkel w Parlamencie Europejskim. Wiem, czego domagali się liderzy grup. To byłoby dużo więcej. Np. 70 tys. - mówił minister. - Wiem, że były plany - bo dotarła do mnie taka informacja od polityków brukselskich - żeby w Polsce utworzyć obozy (dla uchodźców - przyp. red.) na terenach dawnych baz Związku Radzieckiego, po tych wojskach - dodał.

d25shu0

Ziobro pytany był również o swoje słowa o tworzeniu islamskich dzielnic. W niedzielę minister w TVP Info powiedział, że gdyby wybory wygrała Platforma Obywatelska, w Polsce powstałyby dzielnice islamskie. - Nie mam wątpliwości, że konsekwencją zwycięstwa Platformy, czy koalicji, w której wiodącą rolę odgrywałaby ta partia - uległa, wobec polityki narzucanej przez Brukselę i panią Merkel - Polska stałaby się elementem układanki, o której marzą brukselscy politycy, na czele z Donaldem Tuskiem i forsują przecież rozwiązanie pozwalające na dyslokację dużej ilości uchodźców z krajów bogatych do krajów biedniejszych - powiedział szef resortu sprawiedliwości.

Na poparcie swoich słów Ziobro przyniósł dokument wysłany do wojewodów wszystkich gmin w Polsce. - Z niego wynikało, że na polecenie rządu PO wojewodowie gmin pytali, ilu są gotowi przyjąć uchodźców. Platforma zafundowałaby nam ten problem, z którym borykają się najbogatsze kraje UE, które otworzyły się szeroko na uchodźców - podkreślił minister.

Jak dodał, rzecznik prasowy Ewy Kopacz "wygadał się", że polski rząd, Polska "jest gotowa przyjąć na klatę każdą ilość uchodźców".

d25shu0

Podziel się opinią

Share
d25shu0
d25shu0
Więcej tematów