Trwa ładowanie...

Zbigniew Stonoga za kratkami. Spędzi tam dłuższy czas

Kontrowersyjny biznesmen Zbigniew Stonoga trafił do więzienia na warszawskiej Białołęce. Jego adwokat poinformował, że Stonoga ma odsiedzenia rok za oszustwo.
Share
Zbigniew Stonoga za kratkami. Spędzi tam dłuższy czas
Źródło: PAP, Fot: PAP
d421b1a

Według mec. Krzysztofa Kitajgrodzkiego, Stonoga (który zgadza się na podawanie swych danych w mediach) został aresztowany w celu odbycia prawomocnego wyroku Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie z lat dwutysięcznych.

- Chodzi o rozliczenia z klientem. Częścią tego rozliczenia był samochód. Tamta osoba zawiadomiła prokuraturę, jakoby w tej sprawie doszło do oszustwa. Proces trwał wiele lat, pan Stonoga był w nim uniewinniany, ale po apelacji prokuratury sąd uchylił wyrok i w końcu prawomocnie skazał mojego klienta na rok więzienia - ujawnił adwokat.

Jak dodał, jego klient naprawił szkodę i kilkakrotnie starał się o odbycie tej kary w systemie dozoru elektronicznego. - I początkowo sąd się na to zgadzał, trzy razy udzielał mu zgody na SDE, ale po odwołaniach prokuratury sąd zmienił decyzję. Sąd powiedział, że pan Stonoga nie zasługuje na SDE, bo nie szanuje wymiaru sprawiedliwości. To była bardzo przykra sytuacja - ocenił mec. Kitajgrodzki.

d421b1a

Według prawnika policja zatrzymała Stonogę o godz. 3.00 w nocy z soboty na niedzielę, gdy przebywał w swoim domu. Potem spędził on 24 godziny w policyjnej izbie zatrzymań, a w poniedziałek rano trafił do więzienia na warszawskiej Białołęce. Uwzględniając zatrzymania Stonogi z ostatnich miesięcy, ma on do odsiedzenia niecały rok.

Kontrowersyjny biznesmen

Zbigniew Stonoga dał się szerzej poznać w 2015 r., gdy ujawnił w internecie akta śledztwa tzw. afery podsłuchowej. Chodziło o nagrania ważnych polityków PO w warszawskich restauracjach. W listopadzie 2016 r. prokuratura wniosła do sądu akt oskarżenia Stonogi w tej sprawie; sąd nieprawomocnie skazał Marka Falentę i innych bohaterów afery podsłuchowej - będą apelacje.

d421b1a

Sam Stonoga od kilku lat jest aktywny w internecie, zwłaszcza w mediach społecznościowych, gdzie ujawnia przypadki naruszenia prawa przez funkcjonariuszy publicznych i duchownych. Wcześniej był związany z Andrzejem Lepperem i "Samoobroną" (to on miał być informatorem Leppera ws. talibów w Klewkach). Samoobrona odcięła się od kontaktów ze Stonogą. W 2015 r. startował w wyborach do parlamentu z ugrupowaniem, "Stonoga Partia Polska". Uzyskał wynik poniżej 1 proc. poparcia.

d421b1a

Podziel się opinią

Share
d421b1a
d421b1a
Więcej tematów