Trwa ładowanie...
Zbigniew Girzyński: człowiek z wibratorem nikogo nie zgwałci, bo się fizycznie nie nadaje

Zbigniew Girzyński: człowiek z wibratorem nikogo nie zgwałci, bo się fizycznie nie nadaje

- Cieszy mnie oburzenie z powodu zachowania Janusza Palikota w stosunku do Wandy Nowickiej, bo to są absolutnie niedopuszczalne słowa - powiedział poseł PiS Zbigniew Girzyński, w programie TVN24 "Kawa na ławę", komentując wypowiedź Palikota o tym, że Wanda Nowicka chciałaby być zgwałcona. Girzyński dodał, że może uspokoić Nowicką: - człowiek, który z wibratorem przychodzi do studia, raczej nikogo nie zgwałci, bo się do tego fizycznie nie nadaje - dodał. Z kolei Józef Oleksy uważa, że Nowicka powinna spoliczkować Palikota za to, co powiedział.

Share
d3uwmrm

- Szkoda jednak,że nikt się nie oburzał, politycy się nie oburzali, jak Janusz Palikot obrażał inne osoby - ś.p. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Jarosława Kaczyńskiego czy innych polityków Prawa i Sprawiedliwości - podkreślił poseł PiS.

Także Jarosław Kalinowski skrytykował słowa Janusza Palikota. - To wypowiedź bulwersująca, na poziomie pani Pawłowicz, która mówiła o najedzeniu się hormonów (chodzi o sytuację, w której posłanka PiS Krystyna Pawłowicz komentowała zmianę płci przez posłankę RP Annę Grodzką) - powiedział Kalinowski. Dodał, że nie dziwi się jednak słowom szefa RP, "bo Janusz Palikot nie po raz pierwszy wypowiedział się w taki sposób".

d3uwmrm

Szefa swojego klubu próbował bronić Artur Dębski z Ruchu Palikota. Jak powiedział, on sam takich słów by nie użył. - Ale Janusz Palikot jest tylko człowiekiem, który też odczuł tę sytuację (z odwołaniem Wandy Nowickiej - przyp. red.) bardzo boleśnie - zaznaczył.

Palikot: Nowicka podświadomie chciałby być zgwałcona

W piątek sejm nie odwołał Nowickiej ze stanowiska wicemarszałka, jednak Palikot zapowiadał, że jeśli tak się stanie, to Wanda Nowicka sama zrzeknie się stanowiska. Nie uczyniła tego, więc szef RP zarekomendował klubowi usunięcie Nowickiej z jego szeregów. Jednak póki co, tak się również nie stało. W niedzielę władze klubu poinformowały, że decyzja ws. usunięcia Nowickiej zapadnie prawdopodobnie w środę.

Również w piątek, ale wieczorem w TVN Wanda Nowicka ujawniła kulisy ustaleń z Januszem Palikotem. - Będziesz skończona w polityce, przyklei się do ciebie ta łatka - tak, wedle relacji Nowickiej miał ją ostrzegać Palikot.

d3uwmrm

W sobotę Janusz Palikot ostro odniósł się do oskarżeń Nowickiej. - W sensie moralnym Wanda Nowicka nie jest już naszą koleżanką, współpracownikiem Ruchu Palikota - powiedział "Faktom". Dodał, że w naszych czasach nawet twardej wymiany poglądów nie uważa się za formę przemocy. - Być może Wanda Nowicka podświadomie chce być zgwałcona, ale to nie ze mną, bo ja nie jestem typem człowieka, który do takiej roboty się nadaje - stwierdził szef Ruchu Palikota.

d3uwmrm

Podziel się opinią

Share
d3uwmrm
d3uwmrm
Więcej tematów