Trwa ładowanie...
Zatrzymano parę Romów, która okradała starsze osoby w Poznaniu

Zatrzymano parę Romów, która okradała starsze osoby w Poznaniu

• Kobieta i mężczyzna wchodzili do mieszkań seniorów, podając się za pracowników administracji, opieki społecznej lub NFZ
• Odwracali uwagę mieszkańców, okradając ich domy
• W ten sposób od 2014 r. okradli przynajmniej osiem osób

Share
d3fzg6v

Policja coraz częściej ma okazję pochwalić się kolejnymi sukcesami w walce z oszustami, którzy działając metodą na tzw. legendę, okradają głównie starsze osoby. Tym razem udało się złapać złodziejski duet, który działał na terenie Poznania od 2014 r. W tym czasie okradł łącznie osiem osób na kwotę ponad 10 tys. zł.

Oszuści za każdym razem podawali się za kogoś innego, aby w ten sposób zdobyć zaufanie starszych osób.

d3fzg6v

- Kiedy podawali się za pracowników Narodowego Funduszu Zdrowia, mówili, że kontrolują recepty i refundację leków. Podając się za pracowników administracji, wchodzili do mieszkań pod pretekstem kontroli liczników lub naprawy usterki, natomiast kiedy mówili, że są z opieki społecznej oferowali zwrot kosztów za leczenie – opowiada Patrycja Banaszak z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. – Za każdym razem kiedy już zostali wpuszczeni do mieszkania, odwracali uwagę właścicieli, a następnie kradli pieniądze oraz biżuterię – dodaje.

Złodziejski duet wpadł w ręce policji kilka dni temu.

- Podejrzani to mieszkańcy Poznania – członkowie społeczności romskiej. Za kradzież, za którą grozi 5 lat więzienia, usłyszeli łącznie 8 zarzutów. Kobieta ponadto odpowie za kradzież z włamaniem, za którą może spędzić w więzieniu nawet 10 lat – wyjaśnia Banaszak.

Oboje nie zostali aresztowani – prokurator zgodził się, aby po wpłaceniu poręczenia majątkowego w wysokości 35 tys. zł zostali objęci jedynie dozorem policyjnym.

d3fzg6v

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i ograniczone zaufanie do obcych osób, którym zależy na dostaniu się do naszego mieszkania. Jeżeli pojawi się u nas przedstawiciel jakiejkolwiek instytucji, bez otwierania drzwi sprawdźmy telefonicznie, czy był do nas kierowany.

Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 lub 112.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3fzg6v

Podziel się opinią

Share
d3fzg6v
d3fzg6v
Więcej tematów