Trwa ładowanie...
d490hq3

Zatrzymano oszustkę, która wyłudziła 17 tys. zł od schorowanego staruszka spod Wrześni

Po ponad dwóch miesiącach policja z Wrześni zatrzymała kobietę, która namówiła 73-letniego mężczyznę do kupienia jej na raty sprzętu RTV wartego 17 tys. zł. Oszustka przyznała się do winy.
Share
Zatrzymano oszustkę, która wyłudziła 17 tys. zł od schorowanego staruszka spod Wrześni
Źródło: KPP we Wrześni
d490hq3

1 lipca do 73-letniego mieszkańca Chwalibogowa przyjechały dwie kobiety. Po krótkiej rozmowie staruszek zabrał z domu dowód osobisty, wsiadł z kobietami do samochodu i wspólnie odjechali w kierunku Wrześni.

Rodzina starszego pana znalazła go kilka godzin później obok ratusza we Wrześni, ale nie potrafił wyjaśnić, skąd tu się wziął. Dopiero kilka dni później okazało się, że jedna z nieznanych mu kobiet namówiła go na zawarcie umowy kredytowej na zakup sprzętu RTV o wartości 17 tys. zł. Sprawa wyszła na jaw, gdy na jego adres przysłano kopie zawartych umów. Rodzina zgłosiła sprawę na policję.

- Ten mężczyzna jest ciężko schorowany, przeszedł udar. Nawet nie potrafił wyjaśnić, co się dokładnie stało, co mówiły mu kobiety, z którymi wsiadł do samochodu i w jaki sposób skłoniły go do podpisania umowy kredytowej – wyjaśniał w lipcu w rozmowie z Wirtualną Polską Adam Wojciński, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wrześni.

d490hq3

Kamery monitoringu w sklepie zarejestrowały wizerunek kobiety, co umożliwiło jej poszukiwania w całym kraju. Dopiero 7 września policja poinformowała, że oszustka została zatrzymana. Okazała się nią 37-letnia mieszkanka Stargardu Szczecińskiego, która do tej pory nie była karana.

- Została wezwana na naszą komendę i w trakcie przesłuchania przyznała się do winy i zobowiązała się do naprawiania wyrządzonej szkody – mówi Wirtualnej Polsce Wojciński. Funkcjonariusz nie zdradza jednak, w jaki sposób policja wpadła na jej trop. – Otrzymaliśmy mnóstwo zgłoszeń z informacjami, za które dziękujemy. Każdy sygnał został sprawdzony, ale nie możemy ujawniać szczegółów pracy operacyjnej – dodaje.

Za oszustwo kobiecie grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d490hq3

Podziel się opinią

Share
d490hq3
d490hq3
Więcej tematów