ycipk-25554z

Zatrzymano członka Państwa Islamskiego w Hiszpanii. Planował zamachy

Hiszpańska policja zatrzymała w Algeciras na południu kraju 51-letniego dżihadystę, członka samozwańczego Państwa Islamskiego. Mężczyzna planował zamachy terrorystyczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Hiszpanii w tym roku zatrzymano trzech dżihadystów
W Hiszpanii w tym roku zatrzymano trzech dżihadystów (PAP/EPA, Fot: Atienza)
ycipk-25554z

Jak nieoficjalnie wiadomo, zatrzymany 51-latek miał dokumenty propagujące radykalny islam. Znaleziono też przy nim szczegółowe instrukcje, jak przygotowywać ładunki wybuchowe domowej roboty oraz dokonywać zamachów przy użyciu noży lub samochodów.

Hiszpańska policja ujawniła że mężczyzna o inicjałach N.E.A. miał związki z siatką terrorystyczną i porozumiewał się z nią przez komunikaty internetowe. Grupa, do której należał, groziła atakami terrorystycznymi wielu instytucjom państwowym. Zachęcała też swoich członków do przeprowadzania zamachów. Ujęty dżihadysta złożył w przeszłości ślubowanie wierności liderowi Państwa Islamskiego Abu Bakrowi al-Bagdadiemu.

Zatrzymany otwarcie deklarował przynależność do ISIS oraz wrogość do wartości Zachodu.

ycipk-25554z

Dżihadyści w Hiszpanii

W 2018 r. na terenie Hiszpanii zatrzymano 39 dżihadystów, a 10 osób narodowości hiszpańskiej powiązanych z radykalnym islamem aresztowano poza granicami kraju.

W kwietniu 2019 r. hiszpańska policja zatrzymała dwóch Marokańczyków mieszkających w Sewilli. Są podejrzani o próbę przeprowadzenia zamachu na procesję w Wielkim Tygodniu w tym mieście.

ycipk-25554z

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-25554z
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-25554z

ycipk-25554z
ycipk-25554z