ycipk-2pnchm

Prymas Wojciech Polak o słowach Jarosława Kaczyńskiego: Nie mają nic wspólnego z nauczaniem Kościoła

- Nie jest to absolutnie stanowisko Kościoła katolickiego w Polsce, ani w ogóle stanowisko Kościoła katolickiego - powiedział prymas Polski Wojciech Polak. Chodzi o wypowiedź prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w Lublinie. Stwierdził on, że "poza Kościołem jest nihilizm".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prymas Wojciech Polak
Prymas Wojciech Polak (PAP, Fot: Piotr Nowak)
ycipk-2pnchm

Prymas Wojciech Polak wziął udział w konferencji "Tworzymy pokój. Wiara w demokracji - czas wyzwań", która odbyła się w Muzeum Polin. Z widowni padło pytanie o słowa prezesa PiS. Sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku prof. Mirosław Wyrzykowski zapytał, czy wypowiedź Kaczyńskiego jest oficjalnym stanowiskiem Kościoła katolickiego w Polsce. Dodał również, że słowa padły na początku września i "do tej pory spotkały się z milczeniem, a milczenie jest domniemaną zgodą" - relacjonuje wyborcza.pl.

- Nie jest to absolutnie stanowisko Kościoła katolickiego w Polsce, ani w ogóle stanowisko Kościoła katolickiego. Gdyby tak było, to moja obecność tutaj byłaby co najmniej dziwna. Uważam, że to jest wypowiedź, która nie ma nic wspólnego z nauczaniem Kościoła. To może być pogląd, wizja kogoś, kto ją wypowiada - powiedział prymas Polak.

- Absolutnie to nie jest wizja Kościoła, która jest związana z Kościołem katolickim. Mogą być to poglądy, co do poglądów nie będę dyskutował z takimi czy innymi osobami, natomiast co do wizji na pewno nie. Nie mam żadnych wątpliwości - dodał.

ycipk-2pnchm

Chodzi o wypowiedź Kaczyńskiego na konwencji PiS w Lublinie 7 września. - Kościół był i jest głosicielem i dzierżycielem jedynego, powszechnie znanego w Polsce systemu wartości - powiedział wówczas prezes PiS. - Każdy dobry Polak musi wiedzieć, jaka jest rola Kościoła, musi wiedzieć, że poza nim jest nihilizm i my ten nihilizm odrzucamy - dodał.

Źródło: wyborcza.pl

ycipk-2pnchm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2pnchm

ycipk-2pnchm
ycipk-2pnchm