Trwa ładowanie...
do02zbk

Arcybiskup Marek Jędraszewski zwolnił pracownice. Jest nowe oświadczenie kurii

"Podjęte działania dotyczą zakończenia współpracy jedynie z koordynatorem biura, panią Joanną Adamik, i jej dwiema najbliższymi współpracowniczkami, które są osobami niezamężnymi" - pisze Archidiecezja Krakowska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Joanna Adamik (pierwsza od prawej) była szefową biura prasowego abp. Marka Jędraszewskiego.
Joanna Adamik (pierwsza od prawej) była szefową biura prasowego abp. Marka Jędraszewskiego. (Materiały prasowe)
do02zbk

W ostatnich dniach media informowały, że arcybiskup Marek Jędraszewski zwolnił całe biuro prasowe. "To pięć matek z dziećmi" - podkreślano. Teraz na stronie Archidiecezji Krakowskiej pojawił się specjalny komunikat w tej sprawie.

"Należy zaznaczyć, że pani Joanna Adamik w dniu 10 sierpnia w piśmie skierowanym na ręce Księdza Arcybiskupa stwierdziła, m.in.: '(…) wyrażając szczerą wdzięczność za ostatnie lata i miesiące pracy i służby dla Księdza Arcybiskupa, także za wszystkie gesty i słowa osobistej życzliwości wobec mnie i moich bliskich, proszę o zwolnienie mnie z obowiązków'" - czytamy w oświadczeniu.

do02zbk

W dalszej części pojawia się informacja, że zwolnienie Joanny Adamik było odpowiedzią na jej prośbę, a przy jej odejściu z pracy zachowano umowny okres miesięcznego wypowiedzenia i wynagrodzenia.

"Natomiast dwie pozostałe osoby, które w życiu prywatnym jako matki tworzą wraz ze swymi mężami katolickie rodziny, nadal pozostają pracownikami Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej" - podkreślono.

Zobacz także: Kierwiński odpowiada Gowinowi ws. planu Rabieja

Teraz Adamik odniosła się do opublikowanego oświadczenia. "Nareszcie wiem! Zwolnili mnie i Kasię Katarzyńską za to, że nie mamy mężów, tylko samotnie (dodam, że z wyboru i będąc praktykującymi katoliczkami) wychowujemy adoptowane dzieci i jesteśmy rodzinami zastępczymi dla innych dzieciaków, a Monikę Jaracz tylko za to, że nie ma męża ani dzieci" - napisała.

Przypomnijmy, że Joanna Adamik od trzech lat kierowała biurem prasowym abpa Marka Jędraszewskiego. Ma na swoim koncie ponad 20-letnie doświadczenie w mediach. Razem z czterema pracownicami tworzyła stronę archidiecezji krakowskiej, publikując na niej materiały. W rozmowie z mediami poinformowała, że w czwartek 19 września dowiedziała się od księdza ekonoma, że na polecenie arcybiskupa Jędraszewskiego z dniem 1 października całe pięcioosobowe biuro prasowe kończy pracę, bo tworzony jest nowy zespół.

do02zbk

- Zapytałam, czy ksiądz arcybiskup ma nam coś do przekazania, czy spotka się z nami. Ksiądz ekonom powiedział, że miał tylko przekazać tę informację. Nic więcej nie wiem, ksiądz arcybiskup się z nami nie spotkał - relacjonowała w rozmowie z Wirtualną Polską Joanna Adamik. Na pytanie, czy oczekuje spotkania z abp. Jędraszewskim odpowiedziała: "Nie sądzę, żeby do tego doszło".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

do02zbk

Podziel się opinią

Share

do02zbk

do02zbk
Więcej tematów