ycipk-4bju74

Arcybiskup Marek Jędraszewski zwolnił całe biuro prasowe. To pięć matek z dziećmi

W piątek biuro prasowe archidiecezji krakowskiej poinformowało media, że metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski zwolnił wszystkich pracowników. To pięć matek, które mają na utrzymaniu dzieci. "Módlcie się za nas i księdza arcybiskupa" - napisała kierowniczka biura.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Abp Marek Jędraszewski i z pracowniczkami biura prasowego
Abp Marek Jędraszewski i z pracowniczkami biura prasowego (diecezja.pl)
ycipk-4bju74

W mailu skierowanym do mediów kierowniczka biura prasowego abpa Marka Jędraszewskiego Joanna Adamik podziękowała dziennikarzom za współpracę i pożegnała się z nimi.

"Nasz zespół stanowi pięć kobiet z dziećmi na utrzymaniu, które z oddaniem, przekonaniem i wszelkimi umiejętnościami, które posiadamy, i które nabyłyśmy przez ten czas, starały się służyć Kościołowi krakowskiemu i powszechnemu. Był to trudny, ale i piękny czas wyzwań, nauki, prób i wiary w to, że nasza praca bez limitu czasu, bez ograniczeń, mimo chorób, świąt, rozstania z najbliższymi ma sens, że jest przydatna państwu, potrzebna ludziom, użyteczna Kościołowi i miła Bogu" - napisała Joanna Adamik.

"W czwartek 19 września od księdza ekonoma otrzymałyśmy całkowicie zaskakująca dla nas informację, że decyzją księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego metropolity krakowskiego z dniem 1 października cały nasz pięcioosobowy zespół biura prasowego kończy pracę, a tworzony jest nowy zespół. Nie znamy przyczyn tej decyzji, nikt nam wcześniej nie przedstawił żadnych merytorycznych uwag na temat jakości naszej pracy" - czytamy w liście.

ycipk-4bju74

Zwolniona kierowniczka biura podkreśla, że "wielokrotnie prosiła, również pisemnie, o usprawnienie komunikacji między naszym biurem a przełożonym". Kiedy nie otrzymała odpowiedzi, oddała się do dyspozycji abpa Jędraszewskiego. "Decyzję Księdza Arcybiskupa o zwolnieniu całego zespołu szanujemy, ma do tego prawo, chociaż nie rozumiemy jej przyczyn, a forma jej przekazania jest bardzo bolesna" - dodała Joanna Adamik.

Na koniec Adamik poprosiła o "modlitwę za nas i za księdza arcybiskupa".

Krakowska kuria odpowiada

W piątek Kuria Metropolitalna w Krakowie opublikowała na swojej stronie internetowej oświadczenie.

ycipk-4bju74

"Kuria Metropolitalna w Krakowie, odnosząc się do treści materiału prasowego pt. 'Kuria wyrzuca swoich pracowników bez słowa wyjaśnień', zamieszczonego w dniu 20 września 2019 roku na portalu internetowym lovekrakow.pl, zaprzecza twierdzeniom, jakoby 'wyrzucał swoich pracowników bez wyjaśnień'. Zespół osób tworzących Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej świadczył usługi na rzecz Archidiecezji Krakowskiej na podstawie umów cywilnoprawnych, które przewidywały miesięczne okresy wypowiedzenia. W świetle obowiązujących umów, każda ze stron mogła, bez wskazywania uzasadnienia, rozwiązać umowę za miesięcznym wypowiedzeniem. Archidiecezja Krakowska zamierza z tego prawa skorzystać" - czytamy w oświadczeniu.

Źródło: dziennikpolski24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4bju74
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4bju74

ycipk-4bju74
ycipk-4bju74