Trwa ładowanie...

Zatrzymano 25-latka, który wysyłał małoletniemu z Wągrowca materiały pedofilskie

• 25-latek zaczepił małoletniego chłopca na portalu społecznościowym • Mężczyzna wysyłał mu treści o charakterze pedofilskim • W jego mieszkaniu policja znalazła mnóstwo tego rodzaju materiałów pornograficznych
Share
Zatrzymano 25-latka, który wysyłał małoletniemu z Wągrowca materiały pedofilskie
Źródło: KWP w Poznaniu
d3x7sy9

Chłopiec (policja nie zdradza jego wieku, wiadomo jedynie, że miał poniżej 15 lat) z Wągrowca został zaczepiony na portalu społecznościowym przez dorosłego mężczyznę, który zaczął przesyłać mu materiały o charakterze pedofilskim. O zdarzeniu poinformowano miejscową komendę policji. Do ustalenia sprawcy zaangażowano funkcjonariuszy specjalizujących się w zwalczaniu cyberprzestępczości z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, którzy od razu skojarzyli zgłoszenie z rozpracowywanym od pewnego czasu 25-latkiem.

- Wągrowieccy kryminalni zebrali materiał dowodowy pozwalający na szybkie zatrzymanie podejrzanego. Policjanci z Poznania i Wągrowca 23 lutego br. zatrzymali mężczyznę w jego miejscu zamieszkania – relacjonuje Dominika Bral z zespołu prasowego wielkopolskiej policji. – Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli szereg elektronicznych nośników danych, na których znajdowały się materiały o charakterze pedofilskim – dodaje.

Zatrzymany usłyszał zarzuty posiadania i rozpowszechniania tych materiałów oraz przestępstwa o charakterze seksualnym na szkodę osoby małoletniej. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec 25-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Podejrzanemu grozi do 12 lat więzienia.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3x7sy9

Podziel się opinią

Share
d3x7sy9
d3x7sy9
Więcej tematów