Trwa ładowanie...
badanie

Zaskakujące wyniki badania. Polacy wypowiedzieli się ws. religii w szkołach

Czy dzieci w szkołach powinny być uczone religii? Takie pytanie zostało przedstawione Polakom w badaniu przeprowadzonym na zlecenie "Super Expressu" przez Instytut Badań Pollster. Aż połowa z nich chce usunięcia religii ze szkolnego programu.

Share
Zaskakujące wyniki badania. Polacy wypowiedzieli się ws. religii w szkołach
Źródło: East News
d2fdj0g

Od wielu lat religia jest jednym z przedmiotów nauczania szkolnego. Gdy jedni chwalą sobie takie rozwiązanie, inni wskazują na to, że nauki związane z Kościołem powinny być realizowane w parafialnych salach po niedzielnych mszach.

Jak wynika z badania, 50 proc. badanych nie chce religii w polskich szkołach. 38 proc. odpowiedziała twierdząco na pytanie "czy religia powinna być nauczana w szkole?". Z kolei 12 proc. respondentów nie ma w tej sprawie zdania.

d2fdj0g

- To efekt cywilizacyjnego rozwoju i zjawisko, które występuje we wszystkich rozwiniętych demokracjach. Teraz dominuje skłonność do otwartości, tolerancji – takie cechy, zdaniem rodziców, powinna mieć nowoczesna szkoła – komnetuje wyniki badania w rozmowie z tabloidem prof. Henryk Domański z Polskiej Akademii Nauk.

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Halicki uderza w Zalewską i Szydło

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Super Express"

d2fdj0g

Podziel się opinią

Share
d2fdj0g
d2fdj0g
Więcej tematów