Trwa ładowanie...
d2t8kvy

Zaskakujące słowa Mateusza Morawieckiego o Konfederacji. "To potwierdza ich związki z Rosją"

Premier nie składa broni w walce o prawdę historyczną z Rosją. Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę na niepokojący go fakt. Zauważył, że w tej kwestii nie wybrzmiał mocno głos części polityków prawicy. Krzysztof Bosak błyskawicznie mu odpowiedział.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mateusz Morawiecki skrytykował polityków Konfederacji
Mateusz Morawiecki skrytykował polityków Konfederacji (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d2t8kvy

Zdaniem premiera Rosja chce "skłócić partnerów w Europie". - Dlatego jestem wdzięczny Komisji Europejskiej, wiceprzewodniczącej Verze Jourovej, która w jednoznaczny sposób określiła, kto ponosi winę za wybuch II wojny światowej - stwierdził w programie "Gość Wiadomości" TVP Mateusz Morawiecki.

I zaznaczył, że PiS poprawia "zaniedbania" w polityce historycznej poprzedników. Przy tej okazji dodał, że w ostatnich tygodniach politycy Konfederacji "zamilkli". - To potwierdza ich związki z Rosją - uznał. Podkreślił, że patrioci zawsze bronią dobrego imienia swojego kraju. W ocenie premiera PiS z powodzeniem przekazuje odpowiednią narrację.

d2t8kvy

"Premier skłamał na temat Konfederacji. Skoro angażują tak wysokie czynniki, by podmyć zaufanie do nas, to znaczy, że z badań opinii publicznej wyłaniania się trend umacniania się naszego poparcia wśród Polaków" - napisał na Twitterze Krzysztof Bosak.

Mateusz Morawiecki odniósł się także do najnowszych sporów związanych z sądownictwem. Uznał, że w systemie sprawiedliwości jest grupa osób, której zależy na "ciągłym jątrzeniu". - Żaden sędzia nie ma prawa kwestionować statusu innych sędziów - zaznaczył.

Premier skomentował również nieprzemyślaną wypowiedź Małgorzaty Kidawy-Błońskiej związaną z Jarosławem Kaczyńskim. - To jest ogromny komplement, nie spodziewałem się tego z jej ust - powiedział. I zapewnił, że prezesowi PiS leży na sercu "silna Europa".

d2t8kvy

Źródło: TVP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d2t8kvy

d2t8kvy
d2t8kvy
Więcej tematów