Zaskakujące słowa Kijowskiego. Referendum to jego zdaniem „spektakl populizmów”

- Referendum jest jedną z gorszych metod prowadzenia demokracji – stwierdził w #dzieńdobryWP Mateusz Kijowski. Lider KOD-u zapewnił, że jego ruch nie aspiruje do stawania w szranki z innymi politykami i chce jedynie uczyć obywateli oraz polityków rozmawiania ze sobą nawzajem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

- Kiedy mamy jeden problem, jedno referendum, pytanie czy tam nawet kilkanaście pytań w referendum, to jest bardzo zawężony obszar dyskusji – kontynuował Kijowski. Lider KOD-u podkreślił, że z tego powodu nie jest zwolennikiem propozycji referendalnej Andrzeja Dudy.

Członkowie KOD-u nie chcą być na listach wyborczych

- Nie będziemy mówili, że będziemy liberalizować prawo do aborcji czy będziemy podwyższać czy obniżać podatki. My jesteśmy ruchem społecznym, który ma mówić o tym, w jaki sposób obywatele mają ze sobą rozmawiać, ze sobą i z politykami – dodał i podkreślił, że jego komitet nie jest „partią polityczną”.

Kijowski stanowczo stwierdził, że KOD nie wystawi swoich list w wyborach parlamentarnych. – KOD nie do tego służy – podkreślił i dodał, że takie stanowisko spotyka się wręcz ze „standing ovation” na spotkaniach członków komitetu.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.