Trwa ładowanie...
d1ajjam

Zaskakujące reakcje na "Kler". "Proboszcz będzie leżał krzyżem"

W Wodzisławiu Śląskim ksiądz stwierdził, że najlepszą reakcją na film "Kler" jest zwrot ku Chrystusowi. I zapowiedział, że będzie leżał krzyżem w tutejszej świątyni za grzechy swoje i Kościoła. To nie jedyna zaskakująca reakcja na film Wojtka Smarzowskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kolejne miasta na froncie walki z "Klerem"
Kolejne miasta na froncie walki z "Klerem" (East News)
d1ajjam

"Proszę modlących się w piątek, aby pamiętali o kapłanach. Proboszcz tego dnia, w Godzinie Miłosierdzia Bożego, będzie leżał krzyżem za grzechy swoje i Kościoła w tutejszej świątyni. Niech zgromadzą się wierni, aby odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego" - mówił do wiernych duchowny z parafii pw. św. Herberta w Wodzisławiu Śląskim jeszcze przed premierą filmu.

"Smarzowski powinien nakręcić 'Kler 2'" - przekonują parafianie z Bielska-Białej, wyliczając miejscowe historie nadużyć księży.

"Po tym filmie można się chyba tylko napić" - usłyszał dziennikarz "Gazety Wyborczej" od dwóch starszych pań, które obejrzały film w miejscowym multipleksie. Kina w całej Polsce pękają w szwach, ale miejscami nawołuje się do bojkotu "Kleru".

d1ajjam

Kolejne miasta na froncie walki z "Klerem"

Jednym z miast, gdzie film co prawda będzie mozna zobaczyć, ale dopiero pod koniec miesiąca, jest rządzony przez PiS Skoczów. W Oświęcimiu wyłączono nawet internetowe radio po tym, jak na antenie zaproszono słuchaczy na "Kler". "Film ten w mojej opinii jest upokorzeniem dla wszystkich katolików! Czy Radio Oświęcim, które jest zależne od Urzędu Miasta w Oświęcimiu, powinno propagować ten film?" - napisał na blogu miejscowy radny Prawa i Sprawiedliwości Jakub Przewoźnik. A przestraszony dyrektor rozgłośni zawiesił jej działalność.

W zakopiańskim kinie Giewont do zapowiadanej blokady emisji filmu jeszcze nie doszło. Szefowi zakopiańskiego oddziału Związku Podhalan - do którego należy kamienica, gdzie mieści się kino - nie udało się zebrać wystarczająco wielu członków zarządu, by podjąć wiążącą decyzję w tej sprawie. Prezes Andrzej Skupień nie zamierza złożyć broni.

Zobacz wideo: Burza wokół filmu "Kler". Włodzimierz Czarzasty komentuje

Część "prawej strony" zdaje sobie jednak sprawę, że próby wprowadzania cenzury "Kleru" wyłącznie sprzyjają jego popularnoności. Jak donosi "Wprost", prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski z PiS został wezwany na dywanik po tym, jak zakazał wyświetlania filmu w miejscowych kinach. Powód - zrobił to bez konsultacji z partią.

d1ajjam

Źródło: Gazeta Wyborcza

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ajjam

Podziel się opinią

Share

d1ajjam

d1ajjam
Więcej tematów