Trwa ładowanie...

Zaskakujące oświadczenie Tuska: to już ostatnia kadencja

Premier Donald Tusk zadeklarował, że będzie szefem Platformy Obywatelskiej jedynie przez najbliższe 4 lata. Uzasadnił, że przyjdzie wtedy moment, gdy "powinno dać się szansę następcom".

Share
Zaskakujące oświadczenie Tuska: to już ostatnia kadencja
Źródło: PAP
d1dfwep

Premier, pytany przez dziennikarzy o polityczne plany na najbliższe kilka lat, odrzekł, że chce wspierać młodych ludzi, którzy wchodzą do polityki. - Im więcej ich widzę, tym z większym spokojem mogę powiedzieć, że tak czy inaczej gdzieś kiedyś zakończę swoją swoją karierę publiczną przynajmniej jako szefa Platformy - podkreślił.

- W styczniu przyszłego roku minie 10 lat gdy Platforma powstała. Z tego przygniatającą większość czasu byłem jej szefem. Wybrano mnie kilka tygodni temu na szefa Platformy na kolejne 4 lata. Zakładam, że maksymalnie ten czas wykorzystam. Wyjdzie z tego, że 12 lat będę szefem Platformy. To już jest ten moment, kiedy naprawdę powinno dać się szansę następcom. Zakładam, że rzeczywiście to jest moja ostatnia kadencja - powiedział Tusk.

Dodał, że jest grupa polityków w Polsce, którzy są przekonani, że pełnią funkcję przewodniczącego partii dożywotnio. - Zdecydowanie nie zaliczam się do tej grupy - oświadczył.

(bart)

Zobacz w serwisie politykier.pl: Uzbrojony poseł PiS z wizytą u zbrodniarzy

d1dfwep

Podziel się opinią

Share
d1dfwep
d1dfwep
Więcej tematów