Trwa ładowanie...
ycipk-32s9r6

Zaskakujące kulisy wejścia Andruszkiewicza do rządu

To Kornel Morawiecki polecił synowi kandydaturę Adama Andruszkiewicza, który niedawno został wiceministrem cyfryzacji. Tak twierdzi przynajmniej marszałek-senior i tłumaczy skąd to poparcie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewodniczący koła poselskiego Wolni i Solidarni Kornel Morawiecki oraz Adam Andruszkiewicz
Przewodniczący koła poselskiego Wolni i Solidarni Kornel Morawiecki oraz Adam Andruszkiewicz (PAP, Fot: Jacek Turczyk)
ycipk-32s9r6

Wiedziałem, że Mateusz, że pan premier chce w jakiś sposób skorzystać z kontaktów Adama Andruszkiewicza, które ten prowadzi w mediach społecznościowych - mówi Kornel Morawiecki w rozmowie z "Super Expressem". Wyjaśnia, że rozmawiał z synem na temat byłego działacza ONR i byłego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej i polecał go do rządu.

- Choć z mojego punktu widzenia, odejście Adama to osłabienie mojego koła Wolni i Solidarni - dodaje Morawiecki senior.

Zaznacza też, że o nominacji nie dowiedział się od samego zainteresowanego - Bezpośrednio mnie też nie informował, że odchodzi z WiS. Ale życzę Adamowi powodzenia! - stwierdza ojciec szefa rządu.

ycipk-32s9r6

Sam zainteresowany uważa, że to nie Kornel Morawiecki załatwił mu pracę. - Absolutnie bym tego w ten sposób nie określał. To zbyt wysokie stanowisko, aby ktoś komuś coś załatwił - powiedział Andruszkiewicz reporterom "SE". Zaznaczył, że nie będzie ujawniał kuluarowych rozmów.

Nominację Andruszkiewicza krytykuje opozycja, zarzucając nowemu ministrowi brak przygotowania i związki z organizacjami nacjonalistycznymi. Polityk wszedł do Sejmu z listy Kukiz'15, a później przeszedł do koła Wolni i Solidarni.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-32s9r6
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-32s9r6

ycipk-32s9r6
ycipk-32s9r6