Trwa ładowanie...

Zaskakująca ocena TVP przez szefa Rady Mediów Narodowych. "To był błąd"

Wahadło w TVP odchyliło się w drugą stronę. Standardy dziennikarskie są tam nieraz naruszane, ale nie błądzi ten, kto nic nie robi - powiedział w Radiu Zet Krzysztof Czabański, przewodniczący szef Rady Mediów Narodowych.

Share
Zaskakująca ocena TVP przez szefa Rady Mediów Narodowych. "To był błąd"
Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Przemek Wierzchowski
d1nsmqb

Zdaniem Czabańskiego Telewizja Polska "wypełnia wyrwę, która była w przekazie informacyjnym na polskiej scenie medialnej". - Duża część mediów komercyjnych sprytnie uprawia propagandę i media publiczne muszą to rozbijać. W TVP jest większe spektrum- mówił w rozmowie z Konradem Piaseckim.

Szef RMN stwierdził, że zmiany wprowadzane przez władze w mediach publicznych idą w dobrą stronę, choć popełniane są błędy. Pytany o obiektywizm materiałów w "Wiadomościach" odpowiedział, że "są pewne prawidła, które nie zawsze dadzą się przeskoczyć". Uznał też, że program informacyjny TVP1 nie krytykował do tej pory partii rządzącej, bo "krytyka tak bardzo się nie należała".

d1nsmqb

Czabański odniósł się też do polityki TVP wobec Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Wymazanie serduszka to był błąd. Trzeba posypać głowę popiołem i powiedzieć, że ktoś był nadgorliwy - ocenił i zaznaczył, że telewizja publiczna powinna współpracować z fundacją Jurka Owsiaka.

- Minął rok i nie rozwiązaliśmy problemu abonamentu RTV. Zaczyna nas to powoli obciążać. Posypuję głowę popiołem - powiedział przewodniczący Rady. Dodał, że najprostszym rozwiązaniem jest uszczelnienie obecnego systemu, a jeśli okaże się nieskuteczny to należy wrócić do pomysłu połączenia opłaty z PIT lub rachunkiem za prąd.- Będzie to oznaczać o wiele niższą - zapewne dwukrotnie - opłatę niż w tej chwili - mówił Czabański.

d1nsmqb

Podziel się opinią

Share
d1nsmqb
d1nsmqb
Więcej tematów