Trwa ładowanie...

Zaskakująca ocena TVP przez szefa Rady Mediów Narodowych. "To był błąd"

Wahadło w TVP odchyliło się w drugą stronę. Standardy dziennikarskie są tam nieraz naruszane, ale nie błądzi ten, kto nic nie robi - powiedział w Radiu Zet Krzysztof Czabański, przewodniczący szef Rady Mediów Narodowych.

Zaskakująca ocena TVP przez szefa Rady Mediów Narodowych. "To był błąd"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Przemek Wierzchowski
dufo6p6
dufo6p6

Zdaniem Czabańskiego Telewizja Polska "wypełnia wyrwę, która była w przekazie informacyjnym na polskiej scenie medialnej". - Duża część mediów komercyjnych sprytnie uprawia propagandę i media publiczne muszą to rozbijać. W TVP jest większe spektrum- mówił w rozmowie z Konradem Piaseckim.

Szef RMN stwierdził, że zmiany wprowadzane przez władze w mediach publicznych idą w dobrą stronę, choć popełniane są błędy. Pytany o obiektywizm materiałów w "Wiadomościach" odpowiedział, że "są pewne prawidła, które nie zawsze dadzą się przeskoczyć". Uznał też, że program informacyjny TVP1 nie krytykował do tej pory partii rządzącej, bo "krytyka tak bardzo się nie należała".

Czabański odniósł się też do polityki TVP wobec Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Wymazanie serduszka to był błąd. Trzeba posypać głowę popiołem i powiedzieć, że ktoś był nadgorliwy - ocenił i zaznaczył, że telewizja publiczna powinna współpracować z fundacją Jurka Owsiaka.

- Minął rok i nie rozwiązaliśmy problemu abonamentu RTV. Zaczyna nas to powoli obciążać. Posypuję głowę popiołem - powiedział przewodniczący Rady. Dodał, że najprostszym rozwiązaniem jest uszczelnienie obecnego systemu, a jeśli okaże się nieskuteczny to należy wrócić do pomysłu połączenia opłaty z PIT lub rachunkiem za prąd.- Będzie to oznaczać o wiele niższą - zapewne dwukrotnie - opłatę niż w tej chwili - mówił Czabański.

dufo6p6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dufo6p6
Więcej tematów