Trwa ładowanie...

Zasiłek opiekuńczy do końca roku szkolnego. Kto go dostanie?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony do 28 czerwca, czyli do końca roku szkolnego 2019/2020. W tym momencie projekt ustawy jest już w Sejmie.
Share
Zasiłek opiekuńczy do końca roku szkolnego. Dobra wiadomość dla rodziców dzieci do 8. roku życia
Zasiłek opiekuńczy do końca roku szkolnego. Dobra wiadomość dla rodziców dzieci do 8. roku życiaŹródło: Pixabay
d4lu5si

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Komu przysługuje?

Z zasiłku opiekuńczego, który został wprowadzony jeszcze w marcu 2020, skorzystać mogą rodzice lub opiekunowie dzieci do 8. roku życia, którzy nie mogą posłać dziecka do żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola czy szkoły, bo te są zamknięte z powodu zagrożenia koronawirusem, ewentualnie rodzice nie chcą posyłać tam dzieci, ponieważ obawiają się o ich zdrowie. Jeśli rodzice, mimo otwarcia żłobków, przedszkoli czy szkół, zdecydują się osobiście zajmować dzieckiem i tym samym nie będą mogli pójść do pracy, mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Dodatkowy zasiłek przysługuje także ubezpieczonym rodzicom lub opiekunom dzieci:

  • do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności,
  • do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
  • które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
d4lu5si

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do końca roku szkolnego

W Sejmie trwają już prace nad projektem ustawy, która przedłuża zasiłek opiekuńczy. W tym momencie rodzice lub opiekunowie dzieci do lat 8 mogą z niego korzystać do 14 czerwca. Prawdopodobnie zasiłek opiekuńczy zostanie przedłużony jeszcze o kolejne 2 tygodnie, czyli do 28 czerwca. "Taką możliwość zakłada projekt ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw, nad którymi pracuje Parlament" - informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zobacz wideo: Bon turystyczny 1000+. Adam Bielan: Andrzej Duda dopinguje premier Jadwigę Emilewicz

d4lu5si

Podziel się opinią

Share
d4lu5si
d4lu5si
Więcej tematów