ycipk-20tko5

Zarzuty dla dorożkarzy z Morskiego Oka. Powodem znęcanie się nad końmi

Prokuratura skierowała akt oskarżenia przeciwko dwóm fiakrom. Dodatkowo furmani stracili licencję. Jeden powoził turystów koniem z pękniętym kopytem. Drugi nie pozwalał zwierzętom na przerwy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura przedstawi zarzuty dorożkarzom z Morskiego Oka
Prokuratura przedstawi zarzuty dorożkarzom z Morskiego Oka (East News, Fot: Michal Wozniak)
ycipk-20tko5

Sprawa dotyczy wydarzeń z 2016 r. i dwóch dorożkarzy z Morskiego Oka. Jeden z fiakrów zaprzągł do pojazdu do przewożenia turystów konia z pękniętym kopytem. Woźnica tłumaczył się, że nie wiedział o tym, że to może sprawiać zwierzęciu ból - podaje portal zakopane.info.

Z kolei inny furman nie zastosował się do wymaganych przepisów i woził non stop turystów bez przerw dla koni. Zwierzę miało się przewrócić i nie mieć siły wstać. Zgodnie z regulaminem konie powinny mieć 20 min. przerwy w połowie trasy i dwie godz. po ich zakończeniu. Tymczasem konie zrobiły trzy kursy z rzędu.

ycipk-20tko5

Dorożkarze natychmiast stracili licencję, a przewoźnik rozwiązał z nimi umowę. Mężczyźni staną również przed sądem. Zakopiańska prokuratura skierowała przeciwko nim akt oskarżenia. Zarzuca fiakrom znęcanie się nad zwierzętami. Woźnicom grozi do trzech lat więzienia.

Zobacz także: Cud Narodzin. Kobieta 26 dni po urodzeniu syna, urodziła bliźnięta

ycipk-20tko5

Źródło: zakopane.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-20tko5

ycipk-20tko5
ycipk-20tko5