Trwa ładowanie...

Zarzut rozboju po napadzie na pracownicę poczty koło Lęborka

• Adrian R. odpowie za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia
• Mężczyzna zaatakował siekierą pracownicę poczty w Mostach koło Lęborka
• Grozi mu kara od trzech do 15 lat więzienia

Share
Zarzut rozboju po napadzie na pracownicę poczty koło Lęborka
Źródło: WP.PL
d1xpsca

Zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia usłyszał 26-letni mężczyzna, który w poniedziałek zaatakował siekierą pracownicę poczty w Mostach koło Lęborka na Pomorzu. Śledczy chcą też, aby sąd wydał decyzję o aresztowaniu mężczyzny.

Szef Prokuratury Rejonowej w Lęborku Patryk Wegner powiedział, że Adrian R. przyznał się do winy. Motywem działania 26-latka - mieszkańca powiatu lęborskiego - miała być chęć zdobycia pieniędzy na wynajęcie lokalu, w którym chciał zamieszkać ze swoją partnerką. Jak poinformował Wegner, mężczyzna zrabował z punktu pocztowego ok. 6,7 tys. zł.

d1xpsca

Za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara od trzech do 15 lat więzienia.

- Gdy przesłuchamy poszkodowaną, skompletujemy dokumentację medyczną, powołamy biegłego lekarza i biegłego, który wypowie się na temat mechanizmu powstania obrażeń. Nie jest wykluczone, że po wykonaniu tych czynności zarzut zostanie zmieniony, uzupełniony o usiłowanie dokonania zabójstwa - powiedział prokurator, zaznaczając, że stan zdrowia zaatakowanej nie pozwala teraz na rozmowę ze śledczymi.

Wegner poinformował, że prokuratura wystąpiła do lęborskiego sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Wniosek ten ma zostać rozpatrzony w środę.

Prokurator poinformował też, że zaatakowana siekierą pracownica poczty doznała pęknięcia czaszki i przeszła operację neurochirurgiczną. Jej aktualny stan śledczy ocenił jako "ciężki, ale stabilny".

d1xpsca

Wegner dodał, że podejrzany o rozbój mężczyzna wcześniej przewijał się w różnych materiałach policyjnych, a ostatnio sąd orzekł wobec niego - za kradzież - karę ograniczenia wolności. W trakcie przesłuchania mężczyzna twierdził, że przed poniedziałkowym rozbojem "wypił jedno piwo".

W poniedziałek tuż przed południem policja została poinformowana, że napadnięto na pracownicę punktu pocztowego w miejscowości Mosty w powiecie lęborskim. 49-latka została uderzona siekierą w głowę, a sprawca uciekł. Zatrzymano go kilka godzin po zdarzeniu. Wraz z nim zatrzymano jeszcze jednego mężczyznę: został on zwolniony po przesłuchaniu w charakterze świadka.

PAP/oprac. Arkadiusz Jastrzębski

d1xpsca

Podziel się opinią

Share
d1xpsca
d1xpsca
Więcej tematów