Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Zagraniczne media o posłankach Lewicy

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy odbyło się w nietypowej oprawie. Przemawiając, prezydent miał po swojej lewej stronie posłów i posłanki Lewicy z maseczkami w barwach LGBT. Niektóre z dostosowały cały swój strój do barw tęczy. O ich akcji donoszą Reuters i "The Times".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Zagraniczne media o posłankach Lewicy
Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Zagraniczne media o posłankach Lewicy (Adam Chelstowski / Forum)

Członkowie polskiej opozycji utworzyli na czwartkowym zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy tęczę ze swoich strojów w poczuciu solidarności ze wspólnotą LGBT - donosi agencja Reutera. W artykule przypomniano, że polityk był oskarżany o używanie w kampanii homofobicznej retoryki.

Na zaprzysiężeniu prezydenta parlamentarzyści Lewicy mieli założone maseczki w barwach LGBT, a posłanki pozowały przed wejściem do Sejmu z flagami Polski oraz tęczową. - Chciałyśmy przypomnieć prezydentowi Andrzejowi Dudzie, że konstytucja gwarantuje wszystkim równość - powiedziała Anna Maria Żukowska. Jak dodała, jej ugrupowanie nie godzi się na ponowne "dehumanizowanie osób LGBT".

Zaprzysiężenie Andrzeja Dudy. Zagraniczne media o posłankach Lewicy

"LGBT to nie ludzie, to ideologia" - te słowa z okresu kampanii przypomniano prezydentowi. Zostały one potępione przez opozycję i społeczność międzynarodową.

Zobacz wideo: Kancelaria Sejmu usunęła zdjęcie Andrzeja Dudy na tle posłów Lewicy. Pojawili się w tęczowy maseczkach

O akcji parlamentarzystek Lewicy donosi też "The Times". "Przyciągnęły uwagę na ceremonii zaprzysiężenia prezydenta Dudy który atakował 'ideologię' LGBT w trakcie kampanii" - czytamy. Dziennikarze prestiżowego brytyjskiego medium odnotowali, że sala plenarna Sejmu była w połowie pusta po tym, jak politycy zbojkotowali uroczystość.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów