Trwa ładowanie...

Zapisy na szczepienia COVID-19. Od piątku rejestracja dla osób 70+

Zapisy na szczepienia COVID-19. Od piątku 22 stycznia rusza rejestracja kolejnej grupy osób. Chodzi o seniorów w wieku 70+. Jak zaznaczył Michał Dworczyk, nie wszyscy zostaną zaszczepieni od razu.
Share
Zapisy na szczepienia COVID-19. Od piątku rejestracja dla osób 70+
Zapisy na szczepienia COVID-19. Od piątku rejestracja dla osób 70+Źródło: PAP/EPA, Fot: PAP/EPA/ORESTIS PANAGIOTOU, ORESTIS PANAGIOTOU
dau6uyj

Zapisy na szczepienia COVID-19 ruszyły. Już od piątku 22 stycznia do rejestracji może przystąpić kolejna grupa seniorów. Chodzi o osoby z grupy 70+ - osoby w wieku pomiędzy 70. a 80. rokiem życia.

Zapisy na szczepienia COVID-19. Rejestracja dla osób 70+ już od 22 stycznia

Zapisy na szczepienia COVID-19 wystartowały o godzinie 6 rano. Wcześniej, bo od 15 stycznia, swoje zapisy na szczepienia na COVID-19 miały osoby w wieku 80+. Szczepienia obu tych grup ruszą 25 stycznia.

dau6uyj

By zarejestrować się na szczepienia na COVID, można skorzystać z trzech dostępnych metod: infolinii, e-rejestracji oraz w punkcie szczepień za pośrednictwem POZ. Przy czym rząd wskazuje e-rejestrację jako najszybszy i najlepszy z nich.

Szczepienia na COVID. Strażnicy miejscy w 1. grupie? Rafał Trzaskowski o wniosku MSWiA

  • W przypadku korzystania z zapisów na szczepienie na COVID-19 warto wiedzieć, że nie trzeba tego robić osobiście. Przy telefonicznej rejestracji wystarczy podać imię, nazwisko, numer PESEL osoby, która zgłasza się do szczepienia. Infolinia dostępna jest pod numerem 989.
  • Decydując się na e-rejestrację, potrzebne jest Internetowe Konto Pacjenta. Jest ono dostępne na stronie pacjent.gov.pl. By skorzystać z Internetowego Konta Pacjenta, należy założyć profil zaufany lub skorzystać z e-dowodu. Do serwisu można też wejść za pomocą logowania przez internetowe strony banków: iPKO lub Inteligo w PKO BP, Pekao SA lub przez bank spółdzielczy.
  • Zapisy na szczepienia COVID-19 przyjmowane są też w punktach szczepień. Ich lista aktualizowana jest przez rząd na bieżąco na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien. Takich miejsc jest obecnie na mapie Polski 5981. W procesie może uczestniczyć lokalny POZ. - To lekarz rodzinny zna najlepiej sytuację swoich pacjentów i wie, jakie są wskazania i przeciwskazania do szczepień - podkreśla rząd.
dau6uyj

Zapisy na szczepienia COVID-19. Nie każda osoba 70+ dostanie szczepionkę od razu

Jednak, co podkreślił na konferencji Michał Dworczyk, nie wszystkie osoby 70+ mają zapewnione szczepienie na COVID-19 już teraz. Zapisy na szczepienia COVID-19 obejmą na razie tylko 1,2 mln osób pomiędzy 70. a 80. rokiem życia.

Jak szacuje rząd, wszystkich seniorów w tym przedziale wiekowym jest około 2,7 mln. Pozostałe osoby zostaną zarejestrowane, a infolinia poinformuje je telefonicznie, gdy pojawi się możliwy termin szczepienia.

- Warto pamiętać, że harmonogram szczepień jest całkowicie uzależniony od dostaw producentów. Najlepiej pokazał to ostatni tydzień i ograniczenie dostaw przez firmę Pfizer. Musimy się mierzyć z ubytkiem około 400 tys. szczepionek w ciągu najbliższych tygodni - podkreślił Michał Dworczyk.

Źródło: PAP / tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dau6uyj

Podziel się opinią

Share
dau6uyj
dau6uyj
Więcej tematów