Trwa ładowanie...
zamach
20-04-2015 07:18

Zaostrzone środki bezpieczeństwa przed maratonem w Bostonie

W Bostonie odbędzie się jeden z najbardziej znanych maratonów na świecie. Dwa lata od zamachu bombowego zorganizowanego przez dwóch imigrantów z Czeczenii, biegowi towarzyszą zaostrzone środki bezpieczeństwa.

Zaostrzone środki bezpieczeństwa przed maratonem w BostonieŹródło: PAP/EPA, fot: Michael Reynolds
d728pil
d728pil

Zawodnicy po raz 119. staną w poniedziałek na starcie bostońskiego maratonu. Wielu z nich brało udział w biegu, który odbył się dwa lata temu, kiedy niedaleko mety wybuchły dwie bomby, zabijając 3 osoby i raniąc ponad 260. Nic więc dziwnego, że biegowi towarzyszą zaostrzone środki bezpieczeństwa.

Wzdłuż trasy zainstalowano policyjne kamery. Torby oraz plecaki są dokładnie sprawdzane. W tłumie będą dziesiątki policjantów w cywilu. Organizatorzy spodziewają się około miliona widzów.

d728pil

W maratonie wystartuje ponad 30 tysięcy zawodników z 87 krajów. Łączna pula nagród wynosi 850 tysięcy dolarów. Zwycięzcy wśród kobiet i mężczyzn dostaną po 150 tysięcy. Przy okazji maratonu odbędą się setki akcji charytatywnych, podczas których zostaną zebrane dziesiątki milionów dolarów.

We wtorek w Bostonie rozpocznie się druga część posiedzenia ławy przysięgłych w procesie jednego z organizatorów zamachu z 2013 roku - Dżochara Carnajewa. Ławnicy, którzy wcześniej uznali go za winnego wszystkich zarzutów, zdecydują o wysokości kary. Zamachowca czeka albo dożywocie bez prawa do zwolnienia warunkowego albo kara śmierci.

d728pil
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d728pil
Więcej tematów