Zandberg pokazał zdjęcie z wiecu. Uderza w "politykę mieszkaniową PO-PiS"
Adrian Zandberg, kandydat na prezydenta partii Razem, na wiecu w Krakowie ostro skrytykował politykę mieszkaniową PO-PiS-u w tym mieście. Podczas spotkania z mieszkańcami przestrzegał także przed prywatyzacją ochrony zdrowia i podkreślał znaczenie bezpłatnych studiów.
Co musisz wiedzieć?
- Kraków jako przykład bankructwa polityki mieszkaniowej: Kandydat w wyborach prezydenckich Adrian Zandberg wskazał, że miasto jest dowodem na nieudolność polityki mieszkaniowej PO-PiS-u, która od 20 lat wspiera deweloperów zamiast budownictwa społecznego.
- Zagrożenie prywatyzacją ochrony zdrowia: Zandberg ostrzegał, że brak 20 mld zł w budżecie państwa może prowadzić do zamknięcia szpitali, co sprzyja prywatyzacji służby zdrowia.
- Znaczenie bezpłatnych studiów: Kandydat podkreślił konieczność utrzymania bezpłatnego dostępu do edukacji, co ma kluczowe znaczenie dla rozwoju talentów i gospodarki.
Jakie są zarzuty wobec polityki mieszkaniowej?
Adrian Zandberg, podczas spotkania na Małym Rynku w Krakowie, ostro skrytykował politykę mieszkaniową prowadzoną przez PO i PiS. - To jest miasto, w którym świetnie widać bankructwo polityki mieszkaniowej PO-PiS-u - powiedział Zandberg. Jego zdaniem, przez ostatnie 20 lat rządzący skupiali się na wspieraniu deweloperów, zamiast inwestować w budownictwo społeczne i państwowe programy mieszkań na wynajem.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
"To niewiarygodne". Czarnek zaskoczony wpisem Tuska
Zandberg zwrócił uwagę na zagrożenie prywatyzacją służby zdrowia, wskazując na brak 20 mld zł w budżecie państwa, co może skutkować zamknięciem części szpitali. - Na zapaści publicznej ochrony zdrowia zarobią prywatne firmy medyczne, które sponsorują Campus Polska Rafała Trzaskowskiego - ostrzegał polityk.
Bezpłatne studia. Tanie akademiki i stołówki
Podczas kampanii Zandberg podkreślał znaczenie bezpłatnego dostępu do edukacji. - My dzisiaj już w Polsce marnujemy talenty, bo tysiące ludzi, którzy mogliby być świetnymi lekarzami, prawnikami, inżynierami, rezygnują z rozwoju, tych szans, bo mają poczucie, że ich na to nie stać - mówił. Zandberg zaznaczył, że niższe koszty utrzymania studentów, dzięki tanim akademikom i stołówkom, pozwolą im skupić się na nauce.
Po wiecu Zandberg opublikował zdjęcie ze spotkania w Krakowie, na którym widać z góry jego uczestników.