Trwa ładowanie...
d1uou8s
d1uou8s

Zamknięcie dworca autobusowego we Wrocławiu. Utrudnienia potrwają do 2017 r.

Dziś w nocy zamknięty zostanie wrocławski dworzec autobusowy, a pojazdy zatrzymywać będą się na dworcu tymczasowym za budynkiem dyrekcji kolei przy ul. Joannitów. Utrudnienia potrwają co najmniej do 2017 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1uou8s

W nocy z 7 na 8 kwietnia 2015 r. zamknięty zostanie dworzec autobusowy przy ul. Suchej we Wrocławiu. Ma to związek z planowaną jego przebudową. Od jutra autobusy krajowe i międzynarodowe zatrzymywać będą się na dworcu tymczasowym, stworzonym za budynkiem dyrekcji kolei.

Na dworcu tymczasowym przygotowanych zostało 14 stanowisk autobusowych, punkt sprzedaży biletów międzynarodowych, kioski z gastronomią i prasą. Kasy biletowe oraz informacja umieszczone będą w poczekalni tymczasowego dworca, zaaranżowanej na jednym z dziedzińców gmachu dyrekcji kolei. Podróżni będą mogli skorzystać także z poczekalni zewnętrznej, umieszczonej za stanowiskami dla autobusów od strony ul. Dyrekcyjnej.

Wjazd na teren dworca znajdować będzie się od strony ul. Suchej, wyjazd zaś - od Dyrekcyjnej. Dyrekcja dworca autobusowego zaznacza, że kursy będą realizowane ze stanowisk takich samych, jak na "starym" obiekcie. Połączenia międzynarodowe obsługiwać będą stanowiska 6, 12, 13 i 14, a autobusy linii podmiejskich 504,* 514, *554 odjeżdżać będą z przystanku autobusowego przy ul. Suchej i nie będą wjeżdżały na teren dworca tymczasowego.

Dotychczasowy dworzec autobusowy zostanie zburzony, a na jego miejscu powstanie nowy obiekt połączony z galerią handlową. Prace mają zakończyć się w połowie 2017 r.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1uou8s

Podziel się opinią

Share
d1uou8s
d1uou8s
Więcej tematów