Trwa ładowanie...

Zamkną granicę z Polską? Niemcy zabrali głos

Szef MSW Niemiec zabrał głos w sprawie ewentualnego zamknięcia granicy z Polską. Jak podkreślił Horst Seehofer, "zamknięcie granicy nie jest przez nikogo planowane i byłoby prawnie bardzo wątpliwe".

Niemcy zamkną granicę z Polską? Jest zapewnienie z Berlina Niemcy zamkną granicę z Polską? Jest zapewnienie z Berlina Źródło: East News, fot: Robert Stachnik
d1lm6g8
d1lm6g8

Minister spraw wewnętrznych Niemiec Horst Seehofer uciął spekulacje dotyczące możliwości zamknięcia granicy z Polską.

Niemcy zamkną granicę? Berlin zabrał głos

- Zamknięcie granicy nie jest przez nikogo planowane i byłoby prawnie bardzo wątpliwe - zaznaczył w środę szef MSW Niemiec.

Jak dodał Seehofer, Niemcy nie zamkną granicy z Polską, ponieważ nasz rząd "podjął bardzo mocne inicjatywy, aby zapobiec nielegalnej migracji".

"Kompromitacja". Konsternacja o wpisie Pawłowicz

Niemcy a granica z Polską. "Planowanych jest więcej patroli"

Minister spraw wewnętrznych Niemiec zaznaczył przy tym, że Berlin i Warszawa podejmą kolejne kroki, by zminimalizować nielegalną migrację. - Planowanych jest więcej wspólnych patroli na granicy po polskiej stronie. Ich celem jest identyfikacja osób przekraczających nielegalnie granicę, ale także ujawnianie przestępstw związanych z migracją - zaznaczył polityk

d1lm6g8

Horst Seehofer potępił też działania ze strony Aleksandra Łukaszenki, którego reżim ma "oferować ruch bezwizowy dla osób z Syrii, Afganistanu i innych krajów, kierując ich na zewnętrzną granicę UE". - Jest to forma hybrydowego zagrożenia, w którym migranci są wykorzystywani jako broń polityczna - podkreślił szef MSW Niemiec.

Niemcy zamkną granicę? "Polska ze spokojem

Informacja o tym, że Niemcy mogliby zamknąć granicę z Polską ze względu na napływ migrantów, którzy przedostają się do naszego kraju z Białorusi, pojawiła się w poniedziałek w niemieckim tabloidzie "Bild", który opublikował list szefa związku policjantów w Berlinie do ministra spraw wewnętrznych Niemiec.

Heiko Teggatz miał domagać się, by przywrócone zostały kontrole tymczasowe. Policjant argumentował to m.in. obawą o zdrowie kolegów i koleżanek z policji.

Do sprawy w rozmowie z Wirtualną Polską odniósł się jeden z pracowników naszego MSWiA, który zna kulisy sprawy. - Nie ma dziś takich decyzji strony niemieckiej i, szczerze mówiąc, przewidzieliśmy to. Nie spodziewamy się zmiany tej decyzji i wprowadzenia kontroli dla wszystkich obywateli - zaznaczył.

d1lm6g8

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1lm6g8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1lm6g8
Więcej tematów