Trwa ładowanie...

Zamieszki w Waszyngtonie. Policjanci zarażeni koronawirusem

38 policjantów z Kapitolu zaraziło się koronawirusem od czasu zamieszek, które wybuchły 6 stycznia. Taką informację w niedzielę przekazał związek reprezentujący tamtejszą policję.

Share
Zamieszki w Waszyngtonie. Policjanci zarażeni koronawirusem
Zamieszki w Waszyngtonie. Policjanci zarażeni koronawirusem Źródło: Getty Images, Fot: Brent Stirton
d2kmtbt

Jak przekazało CNN, nie wiadomo, ilu dokładnie z tych 38 policjantów pełniło służbę w trakcie zamieszek i kiedy dokładnie zarazili się wirusem SARS-CoV-2.

Już wcześniej przedstawiciele służby zdrowia martwili się tym, że demonstranci, którzy krzyczeli i byli w bezpośrednim kontakcie z innymi osobami, spowodują rozprzestrzenienie się koronawirusa. Przypomnijmy, że w trakcie zamieszek w Waszyngtonie doszło do ataku na kilku funkcjonariuszy.

d2kmtbt

Do piątku, 19 stycznia, policjanci z Kapitolu otrzymali pozytywne wyniki na koronawirusa w ciągu ponad dwóch tygodni od ataku - takie informacje przekazał CNN Gus Papathanasiou, przewodniczący Komitetu Pracy Policji Kapitolu Stanów Zjednoczonych. Nie potwierdzono jednak, czy ci policjanci pełnili służbę w dniu ataku na Kapitol.

Zobacz też: Brutalność policji w USA. Niewiarygodne, do czego się posunęli

Szturm na Kapitol. 38 policjantów zarażonych koronawirusem

Kilku prawodawców z Kapitolu przekazało, że uzyskało pozytywny wynik po ataku. Koronawirusem zarazili się także niektórzy demokraci, którzy wcześniej schronili się na miejscu z innymi członkami Kongresu, którzy nie nosili maseczek.

Bonnie Watson Coleman z Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych, napisała 11 stycznia, że po wydarzeniach na Kapitolu zdecydowała się wykonać test na COVID-19. Dodała, że 6 stycznia schroniła z kilkoma kolegami, którzy odmówili noszenia masek na twarzy. Wynik jej testu wyszedł pozytywny.

d2kmtbt

W tej sprawie biurko kongresmenki wydało oświadczenie, w którym napisano, że Bonnie Watson Coeman "uważa, że ​​została narażona podczas ochronnej izolacji w budynku Kapitolu Stanów Zjednoczonych w wyniku zamieszek powstańczych. Jak donosi wiele mediów, wielu członków tej przestrzeni zignorowało instrukcje noszenia masek".

CNN przekazało wcześniej, że sześciu republikanów z Izby Reprezentantów zostało ujętych na zapisach z monitoringu, gdy odmawiali przyjęcia masek oferowanych na Kapitolu.

Ustawodawcy oraz pracownicy z Kapitolu otrzymali także notatkę od tamtejszego lekarza. Ostrzeżono ich przed możliwym zakażeniem się koronawirusem po tym, jak kazano im zebrać się w bezpiecznym miejscu w trakcie szturmu na Kapitol.

Źródło: CNN

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2kmtbt

Podziel się opinią

Share
d2kmtbt
d2kmtbt
Więcej tematów