Trwa ładowanie...
d1r14tn

Zamiast 12 listopada wolna Wigilia. Roman Giertych przebił pomysł PiS

Roman Giertych włączył się w dyskusję o forsowanym przez PiS pomyśle, by 12 listopada był dniem wolnym od pracy. Prawnik proponuje, by dniem wolnym ustanowić wigilię, która wypada w poniedziałek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Roman Giertych
Roman Giertych (East News, Fot: JAN GRACZYNSKI)
d1r14tn

Nadal nie wiadomo, czy w życie wejdzie zgłoszona przez PiS ustawa o dniu wolnym 12 listopada. Zostało mało czasu, a musi się nią jeszcze zająć Sejm i podpisać prezydent. Roman Giertych ma własny pomysł na uczczenie 100. Rocznicy odzyskania niepodległości.

"Czy zamiast wolnego 12.11 Sejm mógłby z okazji 100 lat ustanowić wolną Wigilię 24.12, która w tym roku wypada w poniedziałek pomiędzy weekendem a świętami? Koszt dla gospodarki żaden. Może byłby to jakiś kompromis?" – napisał na Twitterze były wicepremier w rządzie PiS-Samoobrona-LPR.

d1r14tn

Ustawę o święcie narodowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, która ustanawia 12 listopada 2018 roku dniem wolnym od pracy, posłowie PiS złożyli w ubiegły poniedziałek.

Wpadka PiS? 12 listopada może być kłopot z zakazem handlu

W uzasadnieniu czytamy, że Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. "Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej" - zaznaczyli posłowie. Posłowie PiS dodali też, że 11 listopada w bieżącym roku wypada w niedzielę, stąd pomysł z dniem wolnym 12 listopada.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1r14tn

Zobacz także: Trybunał Stanu dla Dudy? „To nieuniknione. Pytanie, czy Kaczyński uniknie odpowiedzialności

d1r14tn

Podziel się opinią

Share
d1r14tn
d1r14tn
Więcej tematów