Trwa ładowanie...
zambrów

Zambrów. Wybuch butli z gazem. Eksplozja i płomienie sięgające czwartego piętra

Szyby wypadły z okien, ogień zniszczył meble, wykładzinę i ściany. Wybuch gazu w jednym z mieszkań w Zambrowie (woj. podlaskie) był silny - lokal podpalił się, a płomienie wychodzące z okien sięgały czwartego piętra bloku. W mieszkaniu przebywała 82-letnia kobieta, która trafiła do szpitala. Służby ewakuowały 15 osób.

Share
Zambrów. Wybuch butli z gazem. Eksplozja i płomienie sięgające czwartego piętra
Źródło: Straż Pożarna w Zambrowie
d3ftzob

Do wybuchu gazu doszło w sobotę około godz. 14 w jednym z mieszkań bloku przy ul. Mazowieckiej w Zambrowie (woj. podlaskie).

Jak podała zambrowska straż pożarna, w mieszkaniu spaliły się meble i wykładzina, a szyby wypadły z okien. Zniszczone są też ściany. W trakcie akcji gaśniczej częściowo zalane wodą zostało inne mieszkanie.

d3ftzob

Lokalny portal zambrow.org opublikował nagranie z momentu wybuchu. Widać na nim najpierw kłęby dymu, a później nagły wybuch ognia. Wydobywające się z okna płomienie sięgają wysokości czwartego piętra budynku.

Jedna osoba w szpitalu

W wyniku eksplozji gazu jedna osoba trafiła do szpitala. To 82-letnia kobieta, która mieszkała w lokalu, w którym doszło do wybuchu. W momencie eksplozji była jedyną osobą znajdującą się w tym lokalu.

Strażacy ewakuowali mieszkańców lokali z całej klatki schodowej. Wrócili już do mieszkań.

d3ftzob

W akcji udział brało sześć zastępów straży pożarnej z Zambrowa, a także strażacy ochotnicy z kilku miejscowości. Na miejscu pracował także Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. W między czasie czynności zabezpieczające wykonywali również pracownicy pogotowia gazowego.

Przyczynę wybuchu gazu będzie ustalać policja.

Straż Pożarna w Zambrowie
Źródło: Straż Pożarna w Zambrowie

Zobacz też: Kontrowersyjny transparent na wiecu Andrzeja Dudy. Stanowczy sprzeciw Joanny Scheuring-Wielgus

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3ftzob

Podziel się opinią

Share
d3ftzob
d3ftzob
Więcej tematów