Trwa ładowanie...
d1grsyb

Zamach w Berlinie. Polska prokuratura przedłuża śledztwo

Jak informuje Prokuratura Krajowa, śledztwo w sprawie zabójstwa polskiego kierowcy i kradzieży tira w celu przeprowadzenie zamachu zostało przedłużone do 19 czerwca 2018 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Postanowieniem z 18 grudnia 2017 r. przedłużono śledztwo ws. zamachu w Berlinie
Postanowieniem z 18 grudnia 2017 r. przedłużono śledztwo ws. zamachu w Berlinie (East News, Fot: BARTOSZ KRUPA)
d1grsyb

"Postanowieniem z 18 grudnia 2017 r. Zastępca Prokuratora Generalnego do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej przedłużył do 19 czerwca 2018 r. śledztwo w sprawie zabójstwa Polaka w celu zaboru ciężarówki wraz z naczepą i posłużenia się nią jako narzędziem do ataku na grupę ludności zgromadzoną na jarmarku świątecznym w Berlinie" - napisano w komunikacje Prokuratury Krajowej.

Śledztwo z urzędu wszczął Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Do zamachu na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie doszło 19 grudnia 2016 r., a polski kierowca był pierwszą jego ofiarą. Tunezyjczyk Anis Amri porwał wjechał tirem w tłum ludzi na Breitscheidplatz. W zamachu zginęło 12 osób, a ponad 50 zostało rannych. Do przeprowadzenia zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie. Kilka dni później zamachowiec został zastrzelony w okolicach Mediolanu.

d1grsyb

Zobacz też: Kierowcy ciężarówek uczcili pamięć polskiego kierowcy, który zginął w zamachu terrorystycznym w Berlinie

W ramach polskiego śledztwa przeprowadzono m.in. sekcję zwłok polskiego kierowcy oraz dokonano przez biegłych badania ciężarówki.

Jak poinformowało Deutsche Welle, rodzina zamordowanego kierowcy wciąż czeka na kondolencję od kanclerz Angeli Merkel.

d1grsyb

Podziel się opinią

Share

d1grsyb

d1grsyb
Więcej tematów