Trwa ładowanie...
d2vdsi6

Zamach bombowy w Afganistanie. Zginęli dyplomaci. Ranny ambasador

We wtorkowym zamachu bombowym w Kandaharze zginęło pięciu obywateli Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Agencja Reutera podaje, że ofiary były zaangażowane w działalność humanitarną. Associated Press twierdzi, że byli to dyplomaci. W zamachu ranny został ambasador ZEA w Afganistanie.

Share
d2vdsi6

Władca Dubaju szejk Muhammad ibn Raszid al-Maktum napisał na Twitterze, że "nie ma żadnego ludzkiego, moralnego czy religijnego wytłumaczenia dla zamachów bombowych i zabijania ludzi, którzy próbują pomagać innym".

W wyniku eksplozji zginęło co najmniej 7 osób, a 18 odniosło obrażenia. Wśród rannych są m.in. gubernator prowincji oraz jego rzecznik prasowy. Do zamachu doszło podczas spotkania przedstawicieli miejscowych władz z delegacją ZEA. Według policji ładunki wybuchowe były umieszczone w rezydencji gubernatora Kandaharu; zdetonowano je podczas kolacji wydanej dla zagranicznych gości.

Jak podaje agencja Reutera zabici to pracownicy zaangażowani w działalność humanitarną, edukacyjną, a także w odbudowę Afganistanu. Agencja Associated Press twierdzi, że byli to dyplomaci.

W zamachu ranny został też ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Afganistanie; w dniu ataku przebywał z wizytą w Kandaharze.

Aby upamiętnić ofiary ataku w ZEA ogłoszono trzydniową żałobę narodową.

W opublikowanym w środę komunikacie talibowie zapewnili, że zamach nie był ich dziełem. Zasugerowali jednocześnie, że jest on konsekwencją "lokalnej rywalizacji".

d2vdsi6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vdsi6
d2vdsi6
Więcej tematów