WP

Żałoba po śmierci Jana Olszewskiego potrwa 3 dni. Pogrzeb odbędzie się w sobotę

Żałoba narodowa po śmierci byłego premiera Jana Olszewskiego rozpocznie się w czwartek i potrwa do soboty - ustalił nieoficjalnie Polsat News. Z informacji przekazanych przez Kornela Morawieckiego wynika, że tego dnia odbędzie się pogrzeb Jana Olszewskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premier Mateusz Morawiecki ma zatwierdzić decyzję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą żałoby narodowej
Premier Mateusz Morawiecki ma zatwierdzić decyzję prezydenta Andrzeja Dudy dotyczącą żałoby narodowej (PAP, Fot: Paweł Supernak)
WP

Poseł Kornel Morawiecki poinformował, że jest po rozmowie z żoną byłego premiera. - Pogrzeb odbędzie się w sobotę - powiedział w rozmowie z PR 24. Tę informację potwierdził marszałek Sejmu Marek Kuchciński. - Pogrzeb odbędzie się w sobotę, mam nadzieję z pełną powagą dokonaną przez wszystkich Polaków - stwierdził.

Początek żałoby narodowej ustalono na godz. 12 w czwartek. Zakończy się w sobotę o godz. 18 - ustalił Polsat News. Kuchciński potwierdził, że żałoba potrwa najprawdopodobniej od czwartku do soboty. Decyzja prezydenta Andrzeja Dudy w tej kwestii czeka na kontrasygnatę premiera Mateusza Morawieckiego.

WP

- W nadchodzącym tygodniu pan prezydent ogłosi swoją decyzję o ogłoszeniu żałoby narodowej. Tam zostaną podane dokładne terminy, w jakich dniach ona będzie obowiązywała. Żałoba narodowa będzie dłuższa niż jednodniowa, bo postać Jana Olszewskiego, jest postacią wybitną - tłumaczył w niedzielę prezydencki minister Andrzej Dera.

Od poniedziałku do dnia pogrzebu można się wpisywać do księgi kondolencyjnej, która została wystawiona w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Były premier Jan Olszewski zmarł w czwartek wieczorem w warszawskim szpitalu. Miał 88 lat.

WP

Źródło: Polsat News, PR 24

Zobacz także: Gronkiewicz-Waltz chwali Brudzińskiego: sprawdził się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP