Trwa ładowanie...

Żałoba narodowa po dwóch trzęsieniach ziemi w Emilii-Romanii

Włoski rząd ogłosił żałobę narodową po dwóch trzęsieniach ziemi w regionie Emilia-Romania 20 i 29 maja, w których zginęły 24 osoby, a kilkaset zostało rannych. Bez dachu nad głową jest kilkanaście tysięcy ludzi. W rejonie kataklizmu wciąż dochodzi do kolejnych wstrząsów.

Żałoba narodowa po dwóch trzęsieniach ziemi w Emilii-RomaniiŹródło: PAP/EPA, fot: Elisabetta Baracchi
d3oa4hj
d3oa4hj

Wyjątkowo mocny wstrząs o sile 5,1 w skali Richtera, był odczuwalny na całej północy kraju, wywołał kolejną panikę wśród ludności. Nikt nie ucierpiał. Doszło natomiast do dalszych zniszczeń, przede wszystkim w budynkach, uszkodzonych w poprzednich wstrząsach. W miejscowości Novi runęła licząca ponad 300 lat wieża zegarowa.

Tysiące ludzi w Emilii-Romanii spędziły noc z niedzieli na poniedziałek na zewnątrz swych domów. Wielu spało w samochodach i w przyczepach w obawie przed następnym trzęsieniem ziemi. Ostatniej nocy zanotowano kolejne słabsze wstrząsy o sile do 3,1 w skali Richtera.

W rejonie Modeny i Mantui, gdzie znajdowało się epicentrum najnowszych wstrząsów, zamknięto szkoły. Budynki zostaną gruntownie sprawdzone pod względem technicznym.

d3oa4hj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oa4hj
Więcej tematów