Trwa ładowanie...
d4d6kcw

Zakopane: przygotowania do długiego weekendu

Kilkudziesięciu tysięcy gości spodziewa się Zakopane podczas długiego majowego weekendu. Władze miasta i regionu przygotowały cykl imprez, aby zaoferować turystom coś więcej niż tylko wycieczki w góry.

Share
d4d6kcw

Starostwo powiatowe po raz drugi organizuje Wielką Majówkę Tatrzańską, która trwać będzie od 1 do 5 maja. Rozpocznie ją w środę dwudniowy Festiwal Piosenki Górskiej i Folkowej pod dolną stacją kolejki na Gubałówkę. W czwartek w tym samym miejscu odbędzie się I Giełda Turystyczna - prezentacja usług turystycznych regionu, bazy noclegowej i żywieniowej, a także sprzętu turystycznego.

W piątek, 3 maja, u podnóża Gubałówki rozpoczną się III Festiwal Oscypka i Serów Wszelakich oraz I Mistrzostwa Polski w Potrawach z Sera. Widzowie będą mogli skosztować potraw przygotowanych przez kucharzy profesjonalistów i amatorów. Festiwal serów będzie okazją do prezentacji i posmakowania podhalańskiego oscypka, ale też serów francuskich. Imprezie patronuje Ambasada Francji.

W sobotę, 4 maja, odbędą się w Zakopanem eliminacje IV Mistrzostw Polski w Grillowaniu. Tego samego dnia zaplanowano III Tatrzański Wyścig Rowerów Górskich, który zostanie rozegrany w Dolinie Chochołowskiej. W sobotę i w niedzielę górale z pobliskiego Kościeliska zapraszają turystów na Przednówek w Polanach, czyli przegląd muzyki i śpiewu pasterskiego oraz weselnego.

W ramach obchodów Święta 3 Maja władze Zakopanego planują uroczystą sesję Rady Miasta, podczas której ostatni prezydent Rzeczypospolitej na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski otrzyma tytuł honorowego obywatela Zakopanego. Uroczystości odbędą się w nietypowym miejscu, bo w Miejskiej Galerii Sztuki przy Krupówkach. Będzie tam można wysłuchać wykładu Kaczorowskiego.

d4d6kcw

W środę, w siedzibie Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, odbędzie się spotkanie z pisarzem Michałem Jagiełłą, byłym naczelnikiem dawnej Grupy Tatrzańskiej GOPR, obecnie dyrektorem Biblioteki Narodowej.

W czwartek w willi-muzeum "Atma" Karola Szymanowskiego będzie można wysłuchać recitalu fortepianowego Jerzego Maciejewskiego. W sobotę, 4 maja, pod Wielką Krokwią odbędzie się Turniej Koszykówki Ulicznej.

Od 1 do 5 maja zakopiański Tatr Witkacego wystawi cztery różne spektakle. Codziennie przed południem widzowie mogą brać udział także w warsztatach teatralnych i zapoznać się z tajnikami pracy teatru oraz rzemiosła aktorskiego. (jask)

d4d6kcw

Podziel się opinią

Share
d4d6kcw
d4d6kcw
Więcej tematów