Trwa ładowanie...

Koniec roku szkolnego maturzystów. Dziś część uczniów zakończy naukę

W piątek 28 kwietnia w szkołach w całej Polsce będą odbywać się uroczyste apele. Tego dnia naukę zakończą uczniowie ostatnich klas szkół średnich. Nie oznacza to jednak, że rozpoczną oni wakacje. Tuż po majówce większość z nich przystąpi do egzaminów maturalnych.

Koniec roku maturzystów. Część uczniów zakończy dziś naukę w szkołachKoniec roku maturzystów. Część uczniów zakończy dziś naukę w szkołachŹródło: East News, Unsplash
d4ebx6s
d4ebx6s

Uczniowie szkół średnich kończą naukę kilka tygodni przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego. Dla większości z nich nie będzie to jednak ostateczne pożegnanie ze szkołą. We czwartek, 4 maja rozpoczną się egzaminy maturalne, które potrwają do wtorku 23 maja.

Koniec roku szkolnego dla maturzystów

Zgodnie z harmonogramem roku szkolnego, przedstawionym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, w 2023 roku uczniowie klas maturalnych zakończą naukę w piątek 28 kwietnia. W tym dniu ostatni dzień do szkoły pójdą absolwenci liceów ogólnokształcących, techników, branżowych szkół II stopnia oraz liceów ogólnokształcących dla dorosłych, w których nauka rozpoczyna się w semestrze jesiennym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Znalezienie nauczyciela graniczy z cudem. "Mogę dać 2,6 tys. zł pensji"

Niemal tydzień później, 4 maja maturzyści przystąpią do pierwszego z egzaminów na poziomie podstawowym. O godzinie 9:00 rozpocznie się matura z języka polskiego. Dzień później odbędzie się matura z języka angielskiego oraz innych języków obcych nowożytnych. Tuż po weekendzie, 9 maja maturzyści zmierzą się natomiast z królową nauk - matematyką.

Trzy wymienione egzaminy na poziomie podstawowym są dla maturzystów obowiązkowe. Uczniowie muszą dodatkowo przystąpić do co najmniej jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym oraz do egzaminów ustnych - z języka polskiego i języka obcego nowożytnego.

d4ebx6s

Kiedy maturzyści zaczynają wakacje?

Matury pisemne w 2023 roku potrwają od 4 do 23 maja. W tym czasie odbędą się egzaminy z przedmiotów na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Seria matur ustnych rozpocznie się natomiast 10 maja i potrwa również do 23 maja. Termin egzaminów ustnych jest indywidualnie ustalany przez szkolne zespoły egzaminacyjne. Dokładny ich harmonogram powinien zostać podany do informacji uczniów.

Maturzyści poznają wyniki egzaminu dorosłości 7 lipca. Od tego dnia będą mogli również odbierać świadectwa maturalne.

Bądź na bieżąco z wydarzeniami w Polsce i na wojnie w Ukrainie, klikając TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4ebx6s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ebx6s
Więcej tematów