Trwa ładowanie...
d441vtn

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Krzysztof Bosak komentuje

Ze względu na nową mutację koronawirusa, którą odkryto w Wielkiej Brytanii, Polska zawiesiła tymczasowo loty z tym państwem. Zakaz obowiązuje od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzję skomentował Krzysztof Bosak z Konfederacji.
Share
Krzysztof Bosak o zakazie lotów z Wielkiej Brytanii do Polski
Krzysztof Bosak o zakazie lotów z Wielkiej Brytanii do Polski Źródło: EASTNEWS, Fot: Piotr Molecki
d441vtn

W niedzielę wieczorem Piotr Mueller, rzecznik rządu, poinformował, że loty z Wielkiej Brytanii do Polski od północy z poniedziałku na wtorek są zawieszone. Ma to związek z wykryciem nowej odmiany koronawirusa na Wyspach. Natomiast minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że wydał dyspozycje Inspekcji Sanitarnej, by od poniedziałku wykonywać testy na COVID-19 każdej zgłaszającej się osobie, która niedawno podróżowała z Wielkiej Brytanii.

O zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski został zapytany Krzysztof Bosak w programie "Graffiti". - Danie szansy tym, którzy są w drodze na lotnisko i chcą do Polski przyjechać na święta, jest próbą przyzwoitości - powiedział lider Konfederacji.

Według Bosaka nie można zostawić na lotnisku ludzi, którzy na święta Bożego Narodzenia chcą wrócić do kraju. - Dobrym ruchem jest zaproponowanie bezpłatnych testów - przekazał polityk. Według niego mogłyby być one przeprowadzane na lotnisku.

d441vtn

Zobacz także: Nowa mutacja koronawirusa. Wielka Brytania odcięta od świata

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Nowy szczep koronawirusa

14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock przekazał, że w kraju odnotowano ponad 6 tysięcy zakażeń nowym szczepem. W niedzielę tamtejszy rząd ogłosił wprowadzenie tzw. czwartego poziomu restrykcji m.in. w rejonie Londynu oraz środkowej i południowo-wschodniej Anglii. Tam nowy szczep wirusa rozprzestrzenia się najbardziej.

Nie tylko Polska zawiesiła loty z Wielką Brytanią. Zrobiły to także Belgia, Holandia, Włochy, Francja, Niemcy oraz Austria.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d441vtn

Podziel się opinią

Share
d441vtn
d441vtn
Więcej tematów