Trwa ładowanie...

Koronawirus. Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zawieszone

"Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek" - przekazał w niedzielę późnym wieczorem rzecznik rządu Piotr Mueller.

Share
Koronawirus. Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zawieszone
Koronawirus. Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zawieszoneŹródło: East News
d2q6z2h

O decyzji rządu podjętej ws. lotów z Wielkiej Brytanii do Polski Piotr Mueller poinformował w mediach społecznościowych.

"Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa" - napisał na Twitterze Sekretarz Stanu KPRM.

Informację potwierdził również minister zdrowia Adam Niedzielski. "Przed chwilą wydałem dyspozycje GIS, aby od jutra wykonywać testy każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wielkiej Brytanii. Proszę kontaktować się z lokalnym sanepidem" - oświadczył szef resortu.

Zawieszenie lotów ma związek z wykryciem w Wielkiej Brytanii nowej odmiany koronawirusa. Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock oświadczył 14 grudnia, że odnotowano już ponad 6 tys. zakażeń tym szczepem. Najwięcej przypadków zdiagnozowano na terenie południowej i południowo-wschodniej Anglii.

d2q6z2h

Z opinii ekspertów wynika, że nowa mutacja roznosi się dużo szybciej niż ta znana dotychczas. Naukowcy sądzą jednak, że nie powoduje poważniejszego przebiegu choroby.

Pojawiły się też spekulacje, że wynaleziona szczepionka na COVID może nie być skuteczna w przypadku nowo odkrytej odmiany. Doniesienia zdementował w niedzielę minister zdrowia Niemiec.

- Zgodnie ze wszystkim, co wiemy do tej pory, nowy szczep nie ma wpływu na szczepionki, które pozostają tak samo skuteczne - powiedział Spahn w rozmowie ze stacją ZDF.

Poza Polską loty z Wielką Brytanią zawiesiły też: Belgia, Holandia i Włochy, a także Niemcy oraz Austria.

d2q6z2h

Zobacz też: Koronawirus. Chory wiceminister samowolnie wziął amantadynę. "Stan wyższej konieczności"

d2q6z2h

Podziel się opinią

Share
d2q6z2h
d2q6z2h
Więcej tematów