Trwa ładowanie...
dov2rjv

Zainspirowała ją Kinga Duda. Prof. Anna Rakowska-Trela chce doradzać Andrzejowi Dudzie

Powołanie Kingi Dudy na doradcę w Kancelarii Prezydenta wywołało wiele kontrowersji. Zainspirowało też prof. Annę Rakowską-Trelę do działania. Konstytucjonalistka zaoferowała Andrzejowi Dudzie, że także może mu doradzać. - Czas, by przestał łamać konstytucję - mówi nam prof. Anna Rakowska-Trela.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Anna Rakowska-Trela
Anna Rakowska-Trela (Facebook, Anna Rakowska-Trela, Fot: Anna Rakowska-Trela)
dov2rjv

Kilka dni temu wyszło na jaw, że w sierpniu Kinga Duda została społecznym doradcą swojego ojca w Kancelarii Prezydenta. Za swoje usługi nie będzie pobierała pensji. W jej życiorysie można przeczytać, że zdobywała doświadczenie w wielu kancelariach. Studia skończyła jednak zaledwie rok temu.

Andrzej Duda zatrudnia doradców. Jest nowe zgłoszenie

Nowa funkcja Kingi Dudy zainspirowała konstytucjonalistkę z bogatym doświadczeniem. - Postanowiłam, że też zgłoszę się do prezydenta. Wysłałam już pismo w tej sprawie. Andrzej Duda powinien poszerzyć grono swoich doradców także o takich, którzy nie będą mu wyłącznie przyklaskiwać - mówi Wirtualnej Polsce prof. Anna Rakowska-Trela. Jako pierwszy o jej zgłoszeniu poinformował dziennikarz "Dziennika Gazety Prawnej" Patryk Słowik na Twitterze.

dov2rjv

Prof. Anna Rakowska-Trela jest konstytucjonalistką. Zajmuje się prawem wyborczym, wolnościami i prawami człowieka, władzą sądowniczą. Od 2006 prowadzi kancelarię adwokacką. Była radną z ramienia SLD, od 10 lat nie należy do żadnej partii politycznej.

Doradzi Andrzejowi Dudzie? "Czas to zmienić"

- W czasie pierwszej kadencji prezydent łamał konstytucję. Podpisywał niekonstytucyjne ustawy, dokonywał kontrowersyjnych nominacji sędziowskich. Czas to zmienić. Uważam, że Andrzej Duda nie do końca wykorzystuje swoje funkcje. Powinien stać na straży prawa - mówi prof. Anna Rakowska-Trela.

Kancelaria Prezydenta rozpatrzy wniosek konstytucjonalistki, gdy jej pismo wpłynie do urzędu.

dov2rjv

Zjednoczona Prawica w rozpadzie. Dymisja Zbigniewa Ziobry? Ryszard Czarnecki: "PiS posiada szereg kandydatów"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dov2rjv

Podziel się opinią

Share
dov2rjv
dov2rjv
Więcej tematów